Mágia vody a myšlienok

Mágia vodyVoda ľudí fascinuje odpradávna. Je neodmysliteľnou súčasťou nášho tela, každého živého organizmu a využívajú ju i moderné technológie. Bez vody jednoducho nie je možný život. Fascinujú ma názory Dr. Masaru Emota, ktorý dokázal, že existuje informačné programovanie vody. Myslím si, že podobne si programujeme i vlastné životy, pretože i my sme nádoby plné vody a mozog predovšetkým. Pozitívne myslenie je programovaním vody v našom tele. Voda roznáša naše myšlienky ku každej smädnej bunke v organizme. Čím napájame svoje bunky, svoje telo? Sme zodpovední za každú vytvorenú myšlienku. Dôsledky potom vidíme na svojom tele a živote.

Varenie sa často považuje za umenie alebo alchýmiu. To ako sa cítime pri varení, aké emócie vysielame do jedla je opäť programovanie. Každý z nás vysiela energiu do okolia, či chce, alebo nie. Všetko živé je vibrujúcou energiou. Ak mama varí výživnú polievku svojmu malému chorému pacientovi a podáva mu ju s láskou, nie je to to isté ako jesť polievku v závodnej kuchyni. Jedlo od mamy a babky je vždy najlepšie. Samozrejme i muži sú šikovní kuchári J.

Náš pitný režim počas dňa by sa mohol stať rituálom, ktorý nás bude nabíjať energiou. Ak máte doma obrázok nejakej peknej mandaly, alebo iný obrázok, ktorý má pre vás význam, pokojne si ho vložte pod džbán s vodou alebo šálku čaju. Môže to byť obrázok anjela, svätý obrázok, pozitívna kresba, ktorá sa vám páči, fotka kvetu, ktorý vás fascinuje, jednoducho čokoľvek, čo vo vás vyvoláva pozitívne emócie. Mágia života sa stáva viditeľnou iba vtedy, ak robíme veci s jasným zámerom ako napr. modlitba, vizualizácia, meditácia. Ak nemáte čas meditovať, skúste si aspoň vložiť pozitívny obrázok pod vašu každodennú šálku kávy. Pohľad na príjemný výjav nás vracia k láskavým myšlienkam a nápoj, ktorý je takto pozitívne nabitý, nás harmonizuje a vyživuje zvnútra. Rovnako sa pracuje i polodrahokamami, s kryštálmi, ktoré umiestňujeme na dno nádoby s vodou.

Prostredie, v ktorom sa rodí život je vždy plné vody. Plodová voda v maternici je ako bezpečný bazénik, v ktorom bábätko pláva a rastie. Preto je také dôležité rozprávať sa s bábätkom v našom brušku, hladkať ho a posielať mu lásku. Nenarodené dieťa cíti všetko a voda v ktorej sa nachádza, to len znásobuje. Možno i preto sú  budúce mamičky také citlivé a občas i náladové. Sú v spojení s vodou oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Ak chcú upokojiť svoje emocionálne vlnobitie, prvý krokom sú určite milujúce myšlienky vysielané k sebe i k dieťatku. Matka a dieťa sú prepojené nádoby.

Zaujímavá symbolika vody sa vynára v kresťanstve. Kristus premieňa víno na krv. Môže to byť metafora pre materializáciu našich myšlienok. Myšlienky sú voda, ktoré dávajú vzniknúť novému životu a ktorý sa zhmotní v našej realite. Rovnako je zaujímavá i východná symbolika lotosu vyrastajúcemu z hĺbok jazierka. A tak by sme mohli pokračovať naprieč všetkými kultúrami a náboženstvami. Rozprávky nie sú o nič chudobnejšie. Zlatá rybka je ako zlatá myšlienka, ktorá nám splní všetky priania.

Ak vás zaujíma táto téma, pozrite si inšpiratívny dokument Water The Great Mystery. Alebo sa podujmite na vlastný experiment a nechajte vplávať tajomstvá vody do vášho života.

Autor: iwi

Foto: pixabay.com

Vložiť komentár