Zvláštne tajomstvo 3 – Earl Nightingale

30 dní bdelých myšlienok pre naštartovanie zvláštneho tajomstva

Myšlienky v hlaveNasledujúcich 30 dní sa držte nasledujúcich krokov a dosiahnete svoj cieľ.

1. Napíšte si na lístok, čo chcete viac než čokoľvek iné. Možno viac peňazí. Zdvojnásobiť plat alebo potrebujete konkrétnu sumu peňazí. Možno túžite po nádhernom dome alebo úspechu v práci. Môže to byť akákoľvek oblasť života, aj prianie lepších vzťahov v rodine. Napíšte presne, čo chcete a uistite sa, že je to jeden jasný a konkrétny zámer. Nie je nutné to nikomu ukazovať, ale dajte si to na rôzne miesta tak, aby ste to počas dňa mali stále na očiach. Premýšľajte o tom radostným, uvoľneným, pozitívnym spôsobom každé ráno pri prebúdzaní a tak máte hneď čo robiť, máte pre čo vstať z postele a dôvod žiť. Nazerajte tak i na každú príležitosť počas dňa, až kým nejdete spať. Pripomínajte si, že sa stávate tým, na čo myslíte. Ako začínate myslieť na svoj zámer, stáva sa súčasťou vašej reality. V skutočnosti už v momente, keď začínate o tom písať, meníte svoje myslenie.

2. Prestaňte myslieť na to, čoho sa obávate. Každú negatívnu a ustráchanú myšlienku, ktorá vám napadne, nahraďte pozitívnou predstavou vášho zámeru. A potom príde čas, keď sa vám začne dariť. Pre ľudí je ľahšie myslieť negatívne ako pozitívne. To je dôvod, pre čo je len 5% úspešných. Musíte začať a zaradiť sebe k tejto skupine. „Jednajte akoby bolo nemožné zlyhať,“ ako povedala Dorothea Brande. Nezáleží na tom aký je váš zámer, ak sa ho pevne držíte deň čo deň. Budete sa čudovať ako sa zmení váš život. Akoby ste sa prebudili do novej reality.

3. Váš úspech bude vždy závislý od kvality a kvantity služby, ktorú dávate. Väčšina ľudí chce viac peňazí a to bez pochopenia tohto zákona. Lenže my peniaze nevyrábame, ale zarábame. To je dôvod mnohých zlyhaní tých, ktorí chcú peniaze iba pre peniaze samotné. Úspech nie je výsledkom vyrábania, ale zarábania peňazí. Zarobené peniaze sú výsledkom úspechu a úspech je priamo úmerný našej službe. Väčšina ľudí vníma tento zákon obrátene. Ako muž, ktorý stojí pred pieckou a hovorí jej: „Daj mi oheň a potom prinesiem drevo.“ Ako veľa mužov a žien poznáte, ktorí sa takto správajú v súčasnosti, s rovnakým postojom k životu? Sú ich milióny. Najprv prichystáme drevo, až potom zapálime oheň. Rovnako najprv vykonáme nejakú službu a až potom pýtame peniaze. Nesústreďte sa len na peniaze. Dávajte, stavajte, pracujte, snívajte, tvorte! Držte sa toho a zistíte, že neexistujú žiadne hranice prosperity a úspechu.

Nezačínajte tento 30 dňový cyklus, pokiaľ nemáte jasno v hlave a nechcete ísť do toho naplno. Ak zlyháte počas testu a premôžu vás negatívne myšlienky, jednoducho začnite odznova. Postupne sa vaše nové zvyky budú meniť a formovať, až kým nebudete v skupine tých, pre ktorých nie je nič nemožné. A hlavne si nerobte žiadne starosti! Starosti prinášajú strach a strach vás len brzdí. Jediná vec, ktorá môže byť príčinou vašich obáv je snažiť sa urobiť všetko sám. Vedzte, že všetko čo musíte urobiť,  je len držať sa svojho zámeru, ostatné veci sa vyriešia akoby samé.

Podujmite sa na tento test a potom ho neustále opakujte. Tak sa stane vašou súčasťou a nakoniec si nebudete vedieť ani predstaviť, že by ste žili inak. Žite týmto novým spôsobom a hojnosť vášho života bude rásť spôsobom, aký si neviete ani predstaviť. Peniaze? Áno, veľa peňazí. Ale čo je oveľa dôležitejšie, budete cítiť uspokojenie. Budete súčasťou tých, ktorí vedú pokojné, radostné a úspešné životy.

Earl Nightingale

Preklad: iwi

Foto: pixabay.com

Zvláštne tajomstvo 1. časť – Earl Nightingale

Zvláštne tajomstvo 2. časť – Earl Nightingale

3 komentáre k “Zvláštne tajomstvo 3 – Earl Nightingale”

  1. Ďakujem za preklad. Sú to veľmi cenné myšlienky. Je to veľká škoda, že sa ani po toľkých rokoch nestali štandardnou súčasťou nášho vzdelania… Prajem vám veľa zdravia, pohody a radosti. B

    Odpovedať

Vložiť komentár