Horoskop – pomoc pri hľadaní seba samého

Astrológia, HoroskopNovodobá astrológia interpretuje horoskop narodenia a znamenia ako príležitosť vidieť a zmeniť veci v súlade so svojím šťastím. Všetci poznáme svoje slnečné znamenie, ktoré ľahko odhalíme podľa dátumu narodenia. Tí, ktorí sa narodili v hraničných dátumoch, by si svoje slnečné znamenie mali overiť cez astrologický program zadaním i svojho času a miesta narodenia (na internete sa dajú nájsť vhodné stránky a programy zdarma). Ak ste lev, to ešte neznamená, že toto znamenie má prevahu i vo vašom osobnom horoskope.

Horoskop je kruh a všetky znamenia tam majú svoje nezastupiteľné miesto. Ak ste býk, znamená to, že Slnko bolo počas vášho narodenia práve v býkovi, teda v tom výseku koláča, ktorý patrí býkovi. Ostatné planéty našej slnečnej sústavy však boli v rôznych častiach koláča, teda v rôznych znameniach. Všetci  máme v sebe celý zverokruh, ale niečo je silnejšie a niečo slabšie. Závisí to od rozloženia planét a iných dôležitých bodov horoskopu.

Dôležitý bod horoskopu je ascendent, ktorý súvisí s časom narodenia, vstupom do života. Čas narodenia určuje znamenie ascendentu, ktoré nás môže oveľa viac charakterizovať ako slnečné znamenie.

Nezabúdajte, že ste mixom toho všetkého, niekto má viac tej farby, iný tamtej a tak sme všetci  krásne farebné individuality. Inšpirujte sa predovšetkým svojim znamením ascendentu, slnečným znamením (to o ktorom už viete) a odporúčam pozrieť si i znamenie Mesiaca.

Baran

Baran sa snaží predovšetkým prežiť. Bojuje, má pocit ohrozenia života, svojej vlastnej podstaty a tak sa snaží ísť hlavou proti múru. Má pocit, že existujú len dve možnosti. Vzdať sa a zomrieť, alebo bojovať a prežiť. Vzniká tak veľký stres, dochádza k vrcholovým výkonom a následne k úplnému vyčerpaniu. Niekedy môže vidieť nepriateľov i tam, kde nie sú. Je to znamenie absolútnych rozhodnutí. Silná vášeň, láska, hnev, ak niečo robí, ide do toho na 100%. Buď všetko stratí alebo získa. Baran sa však vie pozviechať. Patrí mu červená farba, v bledom odtieni ružová. Červená je odvážna, vášnivá, sebavedomá, vie byť agresívna, vie povedať nie. Ružová je nežná, ženská, objímajúca, niekedy naivná a hovorí všetkému áno. Baran je znamenia sily života a predstavuje materinskú lásku i bojovnú červeň a obe sú rovnako dôležité k prežitiu.

Býk

Býk stavia istoty života, snaží sa nájsť pevné hodnoty, pokoj uprostred prírody, stabilné fungovanie spoločnosti, je to znamenie, ktoré nám dáva bezpečné štruktúry života, v ktorých môžeme načerpať silu a nájsť útočište. No nesmie to byť snaha vlastniť druhých a byť závislý na vonkajších veciach. Býci  môžu lipnúť na tom, čo nie je trvalá hodnota, alebo na tom, čo ich nakoniec zničí. Rodina a vzťah môže byť útočiskom a bezpečným prístavom i väzením. Býkovi patrí koralová farba, teda farba, ktorá vyjadruje prepojenie ľudí cez vzťahy. Je to farba spolupráce pre blaho všetkých, ale i farba opustenosti v láske. Farba, ktorá nám dáva múdrosť, ktorá nás učí nebyť majetníckym, ale milujúcim. Pozrite sa na morské koraly a pochopíte. Bledá koralová alebo lososová vyzerá ako ružová so žltým nádychom.

Blíženci

Blíženci chcú zachytiť a vidieť čo najviac. Všetky informácie, kúty sveta, ochutnať všetky národné kuchyne. Sú ako reportéri, ktorí zbierajú a zhromažďujú informácie. Nemajú potrebu ísť do hĺbky, pretože by im medzitým ušlo toľko iných zaujímavých vecí. Je to veselé znamenie, pretože lieta sem a tam a je zvedavé na všetko. Komunikácia môže byť zdrojom úspechu, ale i ešte väčšieho chaosu. Pozor na neopatrnosť a prípadné nehody z nepozornosti. Veď blížencom patrí oranžová farba, ktorá lieči šoky, priam zaceľuje rany ako nechtík lekársky. Táto farba lieči i závislosti na starých vzorcoch správania, ktoré sme získali zraneniami naprieč všetkými našimi životnými skúsenosťami i naprieč všetkými skúsenosťami minulých životov. Blíženec neposedí a jeho myšlienky a názory môžu byť veľmi menlivé a neukotvené. Ale to nevadí, vždy si treba nechať miesto pre niečo nové.

Rak

Rak sa sťahuje a znova vynára zo svojho vnútra, aby spoznával svet naokolo, no nikdy nechce stratiť kontakt so svojou ulitou, domovom. Kamkoľvek ho vody života odnesú, zostáva vo svojej ulite. Potrebuje byť v kontakte so stredom svojho vesmíru, svojím zdrojom, odkiaľ pochádza. Malé deti vnímajú za svoj stred vesmíru matku a podobne si rak vytvára svoj vlastný stred vo svojom vnútri. Je to zlatý stred, zlatá farba múdrosti a hlbokej spokojnosti. Nie je to získaná múdrosť intelektuálov, ale vrodená múdrosť a pravda. Rak môže pre svoj strach zo straty svojho zlatého stredu a istoty, sa dobrovoľne vzdať nových a prospešných impulzov života. Stagnovať a namiesto postupu vpred cúvať pred životom a jeho zmenami. Zlatá farba múdrosti a hojnosti by mala rakovi pripomenúť, že voda je živiteľkou všetkého a preto sa nemusí báť plávať s prúdom  života.

Lev

Lev vie, kto je a chce to ukázať celému svetu. Chce cítiť pohľady, lásku, chce, aby sa jeho žiara odrážala od iných ľudí a vracala sa k nemu späť. Je ako slnko. Smeje sa a hrá na scéne života svoju úlohu a miluje potlesk. Má veľa slnečnej energie a môže stvárniť dobrosrdečný a sebaistý charakter, rovnako ako arogantný a pyšný. Ego je priateľ i nepriateľ zároveň. Žltá farba patrí levovi a jeho sebavedomému presvedčeniu a energii. Je to farba získaných vedomostí a mentálnych schopností. Farba smiechu, ale i strachu. Strachu ega, že bude zosadené z trónu. Až keď lev pochopí, že zdroj svetla a bohatstva je v jeho vlastnom vnútri, začne vyžarovať pozitívne svetlo a to sa odrazí od všetkého naokolo a vráti sa mu späť v ešte väčšej miere.

Panna

Panna ja znamenie analýzy. Chce chápať ako veci fungujú do tých najmenších maličkostí. Chce mať systém a poriadok, ktorý udržuje veci v kolobehu života. V hodinkách života nesmie byť ani jedno chybné koliesko. Kritickosť je snaha o dokonalosť. Ale nie vždy sa to musí panne vyplatiť. Môže sa stratiť v maličkostiach a zabudnúť vidieť širší zmysel. Bludisko mysle môže potlačiť tichý hlas intuície. Panna sa musí snažiť obnoviť spojenie so svojou intuíciou a vyliečiť zatrpknutosť srdca. Musí prekonať vlastnú sebaanalýzu a prijať všetko, čo v sebe objaví. Je zbytočné sa pre sebakritickosť nezdravo obetovať pre iných a zakrývať a potláčať tak vlastné tiene. Panne patrí olivová farba, farba panenskej dokonalosti, ale i straty nádeje. Farba ženskej intuície, ktorá prichádza po vyliečení srdca. Olivová farba vie znova vybudovať život na nových, pevných a pravdivých základoch.

Váhy

Váhy sú vraj nerozhodné. Ich zdanlivá váhavosť vychádza najmä zo schopnosti vidieť obe strany mince, vidieť veci z vyššej perspektívy, z viacerých uhľov pohľadu. Potom nie je jednoduché robiť definitívne závery a prichádza kompromis. No i taký kompromis môže priniesť konflikt do vnútornej rovnováhy váh, pokiaľ ich kompromis tlačí do vecí, ktoré vlastne nechcú. Váhy sú znamenie, ktoré pripúšťa jemné rozdiely,  ale nikdy nie na úkor pravdy.  To si vyžaduje skutočné umenie a brilantnosť. A ešte je tu možnosť  nerozhodnúť sa, čo je však tiež rozhodnutím. Váham vládne zelená farba, farba priestoru, správnych rozhodnutí, pravdy a smerovania. Váhy potrebujú cítiť harmóniu života v jej pravej podstate a zelená ako regeneračná a upokojujúca farba srdca, farba správnej voľby životnej cesty, ich najlepšie vystihuje.

Škorpión

Temná hĺbka. To je spojenie, ktoré v sebe zahŕňa tajomstvo. Škorpión vidí svetlo i tmu a nie je ľahké veriť svetlu, keď tak často vidí i to temné, nevyslovené, ktoré dokáže škorpión vyniesť na povrch, na     denné svetlo. Ako využije túto možnosť vynárania sa a prinášania informácii z hĺbky ľudského podvedomia, je už len a len na ňom. Môže bodať všetkých naokolo, bojovať proti nepriazni osudu, alebo neochvejne zachraňovať svoju rodinu a priateľov. Musí sa vyrovnať s tým, že je potápačom v ľudskom podvedomí, ktoré má i veľa temných zákutí. A práve tyrkysová farba mora, tvorivosti a masovej komunikácie, je jeho životná farba. Tyrkysová pomáha vysloviť čo cítime. V dobrom i zlom. Tyrkysová otvára dvere k našej individualite a kreatívnemu vyjadreniu cez rôzne záľuby a činnosti. Tyrkysová je svieža, slobodná a spája sa s bájnou Atlantídou.

Strelec

Strelec  spoznáva svet cez všetky jeho myšlienkové systémy, náboženstvá, kultúry, chce pochopiť čo je zdrojom všetkého naokolo a tak zbiera svoje duchovné informácie, aby si vytvoril svetonázor cez ktorý pochopí celé to šialenstvo sveta a tajomstvo ľudskej existencie. Môže sa však i bezhlavo vrhať do pascí dogmatickej viery, kým nepochopí celistvosť a prepojenosť všetkého naokolo. Modrá farba mu prináša pokoj a rozvážnosť mysle, nekonečné možnosti modrého neba a komunikáciu ticha, ktorá ako meditácia, prináša čisté informácie a božskú pravdu. Strelec si musí dávať pozor na svoje ohnivé slová a musí sa naučiť nechať veci plynúť vo svojej prirodzenosti. Nie vždy je boj proti autoritám tým správnym riešením. Modrá farba je ako áno, áno všetkému, čo nás stretne a čo nás učí dôverovať v najvyššiu silu, v lásku.

Kozorožec

Kozorožec sa snaží o dosiahnutie vrcholov, ktoré sú ako tiché, ale neustále znejúce zvony v jeho vnútri. Vie čakať a kráčať trpezlivo i keď pomaly. Nesmie si však pomýliť vrcholy s pascami. Musí kráčať len za svojimi vlastnými vrcholmi, ktoré vychádzajú z jeho zásad a presvedčení. Jediná autorita v živote kozorožca je jeho vlastná. Tak by to malo zostať, ak má byť jeho energia priaznivo využitá. Nesmie však svoju autoritu používať na ovládanie iných ľudí, lebo sa zastaví a padne na samé dno. Patrí mu indigová alebo kráľovsky modrá farba, ktorá je v bledom odtieni ako nezábudka. Táto farba sa spája s videním, počutím, celkovým vnímaním, ktoré presahuje telesné zmysly. Je to šiesty zmysel.  Je to citlivá farba, pretože je ťažké vidieť všetko tak ako to je, nie prikrášlene. Preto musí kozorožec vidieť jasne najprv sám seba, aby vedel správne pracovať so svojou i cudzou autoritou.

Vodnár

Vodnár sníva veľa snov, najmä však vidí nové možnosti tam, kde iný veria iba starým systémom. Vodnár transformuje a mení všetko, čoho sa dotkne. Uznáva slobodu všetkého a všetkých. Je hranatý uprostred spoločnosti plnej guľatých dier. Niekedy však zabúda, že jeho cieľom nie je šokovať a tvrdohlavo sa držať zbytočných výstrelkov, ktoré sú skôr prejavom jeho bezmocnosti zmeniť to, čo sa mu nepáči. Jeho skutočným poslaním je prinášať liečenie starým nefunkčným formám, aby sa premenili do novej podoby, ktorá bude prísľubom lepšej budúcnosti. Vodnár  musí ukázať iným, že žiť sa dá i inak. Fialová, lila  je jeho farba. Farba upokojenia mysle, prijímania vyšších energií a schopnosti pretransformovať matériu na duchovno. Vodnár sa musí naučiť upokojiť svoje sny a uchopiť  tie, ktoré sú najdôležitejšie.

Ryby

Oceán je šíry a nemá konca a taká je i psychika rýb, ktoré cítia kolektívne spojenie energií. Ryby za to nemôžu, že sú neurčité a neuchopiteľné, pretože žijú v oceáne nekonečna. Môžu nájsť skutočný pokoj a meditáciu alebo sa stať otrokom ilúzií a klamlivého šumu podvedomia. Ryby pravdu cítia, ale nevedia ju vysvetliť. Sú ponorené v mori emócií a tak strácajú kontakt so svetom, alebo vďaka svojmu ponoreniu chápu emócie iných.  Magenta, farba cyklaménu, v tmavej verzii farba baklažánu, je ich farba, ktorá im prináša radosť a lásku do všetkých maličkostí všedného dňa a obnovuje energiu prichádzajúcu z najvyššieho zdroja. Ryby potrebujú dávať celé svoje more emócií do každej maličkosti reálneho sveta, aby našli svoje pokojné a tiché uspokojenie. Nie unikať pred svetom, ale vlievať  sa do neho.

Foto: pixabay.com

Vložiť komentár