Rakovina prsníka a láska k životu

Rakovina prsníkaRakovina prsníka spúšťa v živote ženy zlomové obdobie, ktoré je ťažkou skúškou nielen pre jej telo a psychiku, ale často je to i skúška rodinných a partnerských vzťahov. Zdravotné ťažkosti, ktoré ženu vyradia na nejaký čas z bežného života, môžu končiť i neverou a rozpadom vzťahu. Vtedy sa ženy cítia, že sa im život rúca od základov, a že všetko strácajú. Pravda je však taká, že ak sú vzťahy skutočné a úprimné, vydržia. Až v ťažkých časoch spoznáš priateľa. Môže to byť veľmi bolestivé, ale v konečnom dôsledku vám to pomôže zreorganizovať si vzťahy a obklopovať sa len ľuďmi, ktorí vnášajú do vášho života pozitívnu energiu. Aj zlé obdobie vám môže priniesť tú najlepšiu životnú zmenu.

Eva 35 viedla normálny rodinný život. Bývala s partnerom a so svojimi dvoma deťmi u rodičov, o ktorých sa starala. Najprv jej zomrel nečakane mladší brat na zlyhanie srdca. Nasledovali rodičia. Za krátky čas sa tých úmrtí nazbieralo akosi priveľa a ona pociťovala únavu a smútok, s ktorým sa nestíhala vyrovnať. Práve bola na materskej dovolenke s mladším dieťaťom. Pri kúpaní ju dieťatko nešťastnou náhodou koplo do prsníka. Za pár dní si objavila hrčku v prsníku a o pár týždňov nasledovala operácia. Rodinná anamnéza nebola priaznivá a ona bola len ďalším členom rodiny, ktorý musel bojovať s rakovinou. Prsník jej museli odstrániť a nasledovalo ožarovanie a potom hormonálna liečba, ktorá ju nastavila na menopauzu. Počas liečby jej vypadali vlasy, neskôr zasa pribrala. Doteraz je doma a doliečuje sa. Zvláda to však veľmi dobre. Neľutuje sa, vie sa zasmiať a rada číta knihy o pozitívnom myslení a ezoterike.

Najviac ma pobavila príhodou, ktorú zažila v nemocnici, keď bola hospitalizovaná kvôli amputácii prsníka. Na izbe bola spolu s asi 70 ročnou pani, ktorá neustále vyplakávala, citujem: „Čo ja len budem bez toho prsníka robiť? Čo mi na to povie môj muž?“. Eva na ňu nechápavo pozerala, pretože pre ňu bol prednejší holý život ako výstrih. Eva bola o polovicu mladšia od dotyčnej pani a práve ona by si mala klásť podobné otázky. Nekládla si ich. Brala život, taký aký bol a prijala to, čo jej priniesol. Rozhodla sa ísť ďalej. Jej manžel bol vydesený a mal obrovský strach, že o ňu príde. Ostal by sám s dvoma malými deťmi a najmä bez ženy, ktorú skutočne miloval. Keď bola Eva z najhoršieho von, rozhodol sa, že si ju väzme druhýkrát. Usporiadali malú súkromnú svadbu, v kostole si obnovili manželské sľuby a verili a prosili boha o novú nádej pre ich rodinu. Zatiaľ ich život plynie pokojne a dúfam, že i taký zostane, najmä pre ich lásku k pravde a k jednoduchosti. Nie vždy to tak dobre skončí.

Žien, ktoré ostávajú so svojou chorobou odkázané samé na seba, je veľa. Rakovina prsníka je podľa mnohých duchovných učení prejavom nerovnováhy v dávaní a prijímaní. Ženy často zabúdajú na svoje vlastné potreby. Zabúdajú byť matkami pre samu seba a starať sa o svoje vlastné blaho.  Môžu prejavovať prehnanú starostlivosť o druhých, čím akoby podvedome hovorili, pozrite sa čo pre vás všetko robím, ako vás milujem, milujete i vy mňa. Pozrite sa na mňa a milujete ma! Je to výkrik zúfalstva ženskej duše. Milovať sa však musíme naučiť najprv samých seba. Inak to nejde, pretože ak nezačneme od seba, vytvárame len chaos a vzťahové závislosti a očakávania. Raz moja priateľka homeopatka povedala, že rakovina je trest za nežitý život. Áno, ak nežijete, umierate. Preto sa o seba viac starajte a milujete samých seba. Dovoľte si byť tým, čím chcete byť a robiť veci, ktoré vám prinášajú šťastie, skôr než bude neskoro.

Ružové ružeV rámci farebnej terapie sa na choroby ženských orgánov odporúča ružová farba, farba bezpodmienečnej lásky. Na rakovinu ženských orgánov sa často odporúča kombinácia zelenej a ružovej. Zelená je regenerácia, zdravý rast zdravých buniek a ružová svojou láskou prijíma toto zdravé znovuzrodenie. S farbami môžete pracovať na rôznych úrovniach, môžete maľovať, obliekať sa farebne, zariaďovať bývanie, pestovať kvety, využiť arómaterapiu. Nebojte sa byť tvorivá pri hľadaní liečivej cesty. Tajomstvo zdravia tak ako života tkvie v maličkostiach. Obklopujte sa krásou farieb a všetkého, čo vám prináša pôžitok. Nestrácajte sa v šedivých myšlienkach a v šedivom oblečení. Otvorte sa životu a láske vo vás samotných. Rozvíjajte ju, pretože ak rastie láska, nemôže rásť rakovina.

Autor článku Rakovina prsníka a láska k životu: iwi

Foto: pixabay.com

Vložiť komentár