Homeopatický príbeh so šťastným koncom

Jednu z najčastejších otázok, ktorú mi moji pacienti pri našom prvom stretnutí kladú je: „ Vie homeopatia vyliečiť aj môj problém?“  Na to im vždy pravdivo a jednoznačne odpovedám: „ Nezáleží na tom, s akým problémom prichádzate, mojou úlohou je pre Vás nájsť čo najpresnejší homeopatický liek. A keď sa nám táto úloha spolu podarí, vaše ochorenie sa stane minulosťou“.

Druhá najčastejšia otázka, ktorá potom nasleduje je, ako som sa ja sama k homeopatii dostala. A  preto som sa rozhodla rozpovedať vám vlastnú skúsenosť, ktorá mi úplne zmenila život.


Precitnutie

Ľudia radi čítajú príbehy iných , najme tie, ktoré majú šťastný koniec, pretože im to poskytuje reálnu nádej, že dokážu vyriešiť aj svoj vlastný problém, ktorý sa im v tej chvíli môže zdať nad ich sily.

NovorodenecOdvtedy, ako som sa s homeopatiou stretla prvý krát, ubehlo viac ako 18 rokov. V tej dobe som bola mamička čerstvo narodeného bábätka, ktoré na tom podľa lekárskych prognóz nebolo veľmi dobre. Ten krásny malý človiečik, na ktorého som sa celé mesiace strávené v nemocnici tešila a ktorý vyzeral tak bezbranne nemal byť podľa všetkého v poriadku. Vtedy ma prvý krát napadlo, že chemická liečba počas tehotenstva  a nevydarený pôrod si vyberajú svoju daň. Prognózy lekárov ma uvrhli do hlbokého zúfalstva, pretože moja dôvera v klasickú medicínu a úprimný rešpekt pred múdrosťou lekárov mi nedovolili pochybovať. Bolo to v  dobe, kedy internet bol ešte neznámy pojem a prístup k informáciám bol veľmi obmedzený. Počas synových prvých mesiacov života sme boli u lekárov snáď častejšie ako na prechádzkach, bol mu diagnostikovaný torticollis, hypertonický syndróm, možné neurologické poškodenie, ktorého rozsah sa zatiaľ nedal určiť, alergia na mlieko a rôzne iné potraviny a nakoniec sa pridružil aj  ekzém.

Syn bol so všetkými  týmito diagnózami veľmi nepokojné , nespavé a uplakané bábätko. Všetko ho vyrušovalo, na každý zvuk a malý podnet reagoval plačom a nepokojom. Tým, že trpel aj hypertonickým syndrómom, neurológ nám predpísal rehabilitačné cvičenia tzv. „ Vojtovou metódou“ a tým sa pre nás začal kolotoč nekonečného domáceho cvičenia niekoľko krát denne,  sprevádzaného zúfalým nárekom nielen nášho syna, ale často krát aj rodinných príslušníkov. Hypertonický syndróm a torticollis malo toto cvičenie odstrániť.  Po dlhých mesiacoch však jediným efektom  boli zničené nervy nás rodičov, bábätka a susedov, lebo v rehabilitačnom centre neboli s výsledkami spokojní. Dokonca mi hovorili, že keď nezačnem poriadne so synom cvičiť (poriadnejšie som si už nevedela ani predstaviť !) budem zodpovedná za to, že nebude schopný sám sedieť, nieto ešte niekedy chodiť.

Takto to trvalo asi prvých 8 mesiacov, naša domácnosť bola hore nohami, neustále sme cvičili, alebo nosili v náručí plačúceho syna, v noci bdeli, lebo syn nespal viac ako 10 minút bez prerušenia a začalo nám dochádzať, že je to beh na dlhé trate.

Len môj materinský inštinkt sa stále bránil a nechcel tomu všetkému uveriť,  ale aj na to som dostala odpoveď, vraj len prechádzam fázou „ popierania reality“.  Napokon a ešte k rôznym alergiám pridal nepekný , výrazný, červený ekzém na tváričke nášho uplakaného  a nepokojného bábätka.  Po návšteve primára kožného oddelenia, kde sme dostali ďalšiu hrozivú predpoveď, prišiel zlom. Našťastie.

Prvý kontakt  s homeopatiou

Fialová kvetinaKtosi z rodiny nám spomenul HOMEOPATIU – v tej dobe  a v našich končinách takmer neznámy pojem a dal nám telefonický kontakt na lekárku  – homeopatku. Bol to naozaj prelomový okamih nielen v živote nášho syna, ale aj živote mojom, jeho mamy, lebo sa definitívne uzatvorila jedna bolestná kapitola nášho života. Bolo to jedno z tých zásadných skvelých odporučení, ktoré vám úplne dokážu zmeniť život.

O niekoľko dní nás  prijala mladá lekárka, ktorá sa venovala homeopatii. Prvýkrát od narodenia syna som mala pocit, že niekoho naše trápenie zaujíma. Dostali sme veľmi veľa otázok ohľadom zdravotného stavu syna, jeho povahy, prejavov v správaní, spánku, chutí,  čo má a čo nemá rád,  ako ho dokážeme upokojiť, v akej polohe spí, ako plače. Okrem toho homeopatka kládla  veľa otázok aj mne, matke, ako prebiehalo tehotenstvo, ako som sa cítila, prečo som bola v nemocnici, aké emócie som tam prežívala, ako prebiehal pôrod, čo bolo príčinou cisárskeho rezu, ako nám išlo spolu dojčenie – plno otázok a odpovedí, ktoré dovtedy nikoho nezaujímali. Mňa samu veľmi prekvapovali – veď ako všetko toto môže súvisieť so synovým ekzémom a jeho ďalšími problémami? Po asi dvojhodinovom rozhovore sme od homeopatky dostali  malé biele globulky, konštitučný homeopatický liek pre nášho syna .

Zázrak

Prišlo aj upozornenie,  že ekzém sa môže dočasne zhoršiť a čo vtedy robiť. Synovi sme lieky podali a skutočne  sa ekzém na pár dní zhoršil, ale potom veľmi rýchlo, akoby šibnutím čarovného prútika  z tváre zmizol. Bola som nadšená, konečne liečba, ktorá pomohla!

Na moje obrovské prekvapenie sa však začali diať pre mňa aj celkom nečakané veci, syn začal veľmi rýchlo motoricky napredovať, začal lepšie spávať, prestal celé dni a noci plakať, stalo sa z neho usmiate bábätko. Povedal svoje prvé slová – v 9. mesiaci! Bolo jasné, že sa stal medicínsky zázrak – a  náš syn sa úplne a rýchlo vyliečil. Neurológ odporučil ukončiť cvičenie a označil jeho vývoj za primeraný veku – po všetkých symptómoch nezostala ani stopa.

Začalo mi byť jasné , že syn od homeopatky nedostal len malé biele globulky na ekzém, ale že v tých liekoch  musí byť čosi viac, čo spôsobilo takú obrovskú zmenu. Bola som touto metódou liečenia doslova uchvátená.

Moja cesta

A tu sa začína aj  moja vlastná,  dlhá homeopatická cesta. Odvtedy sa v našej rodine prestali používať chemické lieky z lekárne, nakúpila som si svoje prvé homeopatické knihy a často som pri  problémoch navštívila alebo konzultovala liečbu s homeopatkou.  Za tie roky sa v našej lekárničke nazbierali desiatky homeopatických liekov, ktoré našťastie nepodliehajú expirácii a tak ich môžeme používať aj celé desaťročia.  Nasledovali najprv roky samoštúdia, množstvo prečítanej homeopatickej literatúry a  liečenie bežných ochorení  v rodine výlučne homeopatickými liekmi .

Štúdium homeopatie

Otvorené knihy, štúdiumBola som homeopatiou nadšená, venovala som jej veľa času a mojim snom sa stalo ju aj študovať a keď otvorili 4-ročnú homeopatickú akadémiu aj v Bratislave (Slovenská akadémia klasickej homeopatie), hneď som sa do nej prihlásila. Musím však pripustiť, že štúdium homeopatie nie je jednoduché, je to náročná a dlhá cesta, vlastne štúdium na celý život .

Mala som však obrovské šťastie, že som na Slovensku mohla študovať homeopatiu na  škole, ktorá má svetovú úroveň, vedie ju Dr. Vladimír Petroci, talentovaný a nadšený lekár – homeopat, ktorý vie študentom sprostredkovať najnovšie moderné poznatky z tohto oboru, ako aj položiť dobré a hlboké základy z klasickej homeopatie. Každoročne usporadúva niekoľko  homeopatických kongresov, kde nám prednášajú najlepší súčasní homeopati z celého sveta. Vďaka ich novým a prevratným systémom, dokážeme dnes predpísať aj lieky, ktoré donedávna boli v homeopatii úplne neznáme a tak vyliečiť aj tých  našich pacientov, ktorým klasické lieky nepomáhajú, alebo pomáhajú len čiastočne.

Ako bežne liečiť homeopatiou?

Napríklad – keď syn dostal horúčku, alebo prechladol, dostal homeopatický liek podľa symptómov, ktoré choroba ukazovala, najčastejšie to boli Aconitum, Belladona, Ferrum phoshoricum, Gelsemium, Eupatorium perfoliatum. Keď dostal nádchu, často sme použili Allium cepa, alebo Arsenicum album.

Pri kašli  pomohol liek Drosera, Spongia, alebo Hepar sulhur.

Pri bolestiach hrdla zase Apis, Lachesis, Lycopodium, Mercurius. Liek bol vždy vybraný podľa presných príznakov.

Raz sme boli so synom jazdiť na poníku, vonku bol vtedy sneh a ľad, koník sa v lese rozbehol a syna zhodil. Žiaľ spadol tak nešťastne, že si zlomil kľúčnu kosť a tak sme po rokoch museli vyhľadať lekára, ktorý ruku zrontgenoval a znehybnil. Syn dostal aj v tejto situácii homeopatické lieky, Arniku na zranenie a liek Symphytum  a Calcareu phosphoricu na rýchle zahojenie kostí. Zlomenina sa mu veľmi rýchlo zacelila a nebola potrebná ani žiadna rehabilitácia.

Syn si zlomil ruku ešte raz ako 15-ročný pri korčuľovaní a po podaní homeopatických liekov na druhý deň odtancoval veľké vystúpenie vo folklórnom súbore  aj so sadrou na ruke, hoci tesne po úraze sa to zdalo úplne nemožné. O pár dní bola ruka úplne zahojená. Taká je sila homeopatických liekov.

Sedmokrásky vo vedierkuNa dovolenkách sa nám niekoľkokrát stalo, že z nových jedál dostal syn tráviace problémy, hnačku alebo vracal. Vtedy veľmi dobre zaberali lieky ako Arsenicum album, Podophylum, Nux Vomica, Phosporus alebo Veratrum album.

Inokedy uprostred letných horúčav skočil syn prehriaty do studeného bazéna a večer dostal  bolesti a horúčku. Vtedy mu do niekoľkých minút pomohol liek Bellis perenis a choroba úplne odišla.

Pri typicky detskej chorobe, ako sú ovčie kiahne sme opäť siahli po osvedčených bielych homeopatických globulkách a dala som mu Rhus toxicodendron a Mezereum. Keď som o 4 dni prišla k detskej lekárke, lebo  som potrebovala potvrdenie do škôlky, že syn je zdravý – nechcela tomu ani uveriť, také rýchle vyliečenie ovčích kiahní vraj ešte nevidela.

Raz mi syn volal zo školy pre veľké kŕčovité bolesti brucha z nejasnej príčiny. Mal asi 11 rokov a keď som ho priviezla domov, skrúcal sa od bolesti a veľmi kričal, vyzeralo to naozaj hrozivo, bola som vyľakaná a zvažovala som zavolať sanitku, mohlo ísť o náhlu brušnú príhodu a s tým nie sú žarty. Ešte som sa však rozhodla vyskúšať homeopatický liek Colocynthis s tým, že ak do niekoľkých minút nezaberie, zavolám záchrannú službu. Po podaní lieku prestal syn kričať od bolesti do niekoľkých sekúnd, za pár minút sa jeho telo uvoľnilo z kŕčovitého zovretia a predklonu a o ďalších pár minút  zaspal. Keď sa o hodinu zobudil, bolo všetko v poriadku.

Toto je veľmi typická reakcia na správne podaný akútny homeopatický liek – pacient sa upokojí a často aj zaspí, najmä deti. Keď sa zobudia, ich stav je už výrazne zlepšený alebo ich problém úplne ustúpi. Veľmi rýchlo si zvyknete, že dobre vybrané  homeopatické lieky účinkujú rýchlo, často až tak rýchlo, že  akútna choroba ako je prechladnutie, chrípka, hnačka a ďalšie akoby záhadne zmiznú.

Aj my sme si veľmi rýchlo zvykli, že keď syn ochorel, po podaní homeopatického lieku mohol ísť často ráno opäť do školy, len výnimočne musel zostať doma dlhšie ako jeden deň. V škole mal minimum vymeškaných hodín.

Aj deti môžu zažívať emočne vypäté situácie alebo stres v škole. Vtedy sa výborne osvedčili netoxické a nenávykové rastlinné  kvapky Rescue  Remedy (Bachove kvapky). Tie pomáhajú deťom aj dospelým nastoliť psychickú rovnováhu  pri vypätých alebo náhlych situáciách. Sú neoceniteľné pri udalostiach ako je úraz, strach, panika, zľaknutie, nevoľnosť, tréma pred skúškou alebo pohovorom, stres v práci a v škole, bolestivé vyšetrenie, kolaps, nekontrolovaný plač u detí, tesne po očkovaní. Sú vhodné aj pre novorodencov a tehotné ženy. Treba ich ihneď podať pod jazyk, 1-2 kvapky, dávky sa môžu opakovať aj v 15 min. intervaloch do zlepšenia. Pri drobných poraneniach ich kvapneme priamo na ranu, na poštípanie, odreninu. Preto ich treba nosiť vždy pri sebe v kabelke, alebo v aute – budú vašim výborným pomocníkom.

Plávajúci chlapec v bazéne pod vodouPri akýchkoľvek poraneniach, rezných ranách, odreninách, modrinách, môžete tiež bez problémov použiť homeopatické lieky a maste. Raz si syn v bazéne škaredo a hlboko rozrezal nohu o sklo. Zdalo sa, že bude treba ranu chirurgicky zašiť, ale bolo už neskoro večer, tak som vyskúšala homeopatiu. Ranu som vyčistila vodou, nakvapkala na ňu Bachove kvapky Rescue remedy, ústne podala liek Calendulu a natrela  homeopatickou calendulovou masťou. Ráno bola rana úplne zatvorená a zostala po nej iba červená čiara.

Raz sa syn na návšteve u babičky škaredo popálil o horúci sporák na ruke. Popálenina vyzerala naozaj zle. Vtedy som použila homeopatický princíp „ podobné liečiť  podobným“  a ruku som namočila do teplej vody, podala liek Cantharis a natrela popáleninu homeopatickou masťou. O dva dni nebolo po popálenine ani pamiatky.

Je to jednoduché

Ako syn rástol, homeopatické  biele globulky ho namiesto klasických liekov sprevádzali a vytvorila som mu aj  jeho vlastnú homeopatickú lekárničku, ktorú si so sebou berie na všetky výlety, tábory a sústredenia. Za tých 18 rokov môj syn nedostal  už žiadny chemický alopatický liek.

Dnes je syn už dospelý, študuje v zahraničí, v ďalekej , pre nás exotickej krajine, je úplne zdravý  a má sa veľmi dobre. Pred touto ďalekou cestou, kedy sa bežne používajú preventívne očkovania proti rôznym chorobám, dostal homeopatické očkovania, s ktorými mám veľmi dobré osobné skúsenosti zo svojej cesty po Indii.  Keď syn v ďalekej cudzine prvýkrát ochorel, dostal horúčku z prechladnutia, vedel si už sám vybrať správny liek a o pár hodín bolo po horúčke. Dokonca vyliečil aj svoju „ hosť-mamu“ z ťažkej chrípky, keď jej podľa príznakov podal liek Gelsemium. Ráno už stála na nohách a  mohla ísť do služby k svojim pacientom, pretože pracuje ako lekárka.

Šťastný koniec

Príbeh chlapca, dnes už mladého muža, ktorý som vám povedala  a ktorý na začiatku vyzeral tak bezútešne, je pravdivý a vypovedá o tom, že homeopatická liečba môže plne nahradiť klasickú, bežne používanú, finančne nákladnú liečbu, ktorá má žiaľ často aj veľa vedľajších účinkov pri akútnych, ale aj chronických ochoreniach. Homeopatia je  veľmi účinná, rýchla a lacná, takže ideálna metóda liečby. Preto nepoznám jediný argument, prečo by ju chorí nemali využívať. Je výhodná po všetkých stránkach, šetrí peniaze pacientov aj štátu, šetrí čas, efektívne pomáha vyliečiť jednoduché aj vážnejšie zdravotné problémy a dáva nádej aj tým, ktorí sú „nevyliečiteľne chorí“, pretože súbory príznakov (obrazy liekov), ktoré používa, sa líšia od tých, ktoré používa konvenčná alopatická medicína. Preto som si istá, že „ HOMEOPATIA JE NÁDEJ, KTORÁ JE TU PRE KAŽDÉHO“. Doprajte si aj vy  šťastný koniec.

Ing.Soňa Koyšová, SAKHom.

www.tophomeopat.eu
www.komorahomeopatov.sk

Foto: pixabay.com

Vložiť komentár