Láska na prvé vyšetrenie

Bola to láska na prvé vyšetrenie. Môj prvý kontakt s homeopatiou sa datuje do obdobia spred dvadsiatich rokov. Nebolo to obdobie veľmi veselé, pozitívne ani radostné.  Bol to čas, kedy ma navždy opustil môj 19-ročný brat po tom, ako jeho srdiečko už viac nemalo silu ďalej biť. Jeho životná sila sa vyčerpala. Jeho duša splnila svoju úlohu, naplnila svoj osud. Cítila som to ako veľkú nespravodlivosť. Ani sme si nestihli povedať, že sa máme radi. Nedokázali  sme si k sebe nájsť cestu, kým sa to dalo a to ma trápilo. Veľmi.

Pomerne dlhé obdobie som nevedela prijať, čo sa stalo

Jednoducho som veci odmietala vidieť  také, aké sú, v predstavách som ho stále niekde hľadala. Budievala som sa s nádejou, že to bol len zlý sen. Trvala to pár rokov. Moja myseľ bola zatiahnutá tmavým ťažkým závesom, ktorý nie a nie odtiahnuť. Nechápala som, ako ľudia dokážu fungovať a žiť len tak , ako sa môžu radovať, smiať sa, spievať si. Vtedy začali moje zdravotné problémy. Žalúdočné vredy,  bolesti, Crohnova choroba, depresia, opakované zápaly čriev, angíny, hospitalizácie v nemocniciach,  kolotoč vyšetrení, beznádej. Hnev na všetkých a na všetko. Bez výnimky.

pohľad z okna

Klasická medicína mi nedokázala pomôcť, môj stav sa zhoršoval a ja som bola bezradná. Lekári nevedeli, čo so mnou. Predpisovali nové a nové medikamenty.  Ich prístup ma utvrdzoval v tom, že tápajú, že tadiaľ  cesta nevedie. Sami nevedeli, ako pomôcť a skrývali sa medicínske výrazy. Bola som pre nich „drzé rozmaznané dievča“, ktoré svojimi otázkami nahlodávalo ich dôveryhodnosť. Neboli zvyknutí, že sa ich pacient pýta, že sa zaujíma. Boli vyvedení z miery. Prestala som ich navštevovať. Nikam to neviedlo.

Vtedy mi otec priniesol kontakt na homeopatku. Nič som o tejto metóde nevedela, ale vždy som inklinovala ku všetkému nie bežnému, liečiteľstvu, prírode, bylinkám.  Obdivovala som ľudí, čo dokážu pomôcť, čo majú schopnosti… .

Môj prvý kontakt s homeopatkou bol pre mňa doslova šok. V dobrom slova zmysle. Pocit, že mám nádej.

Náš rozhovor, otázky, ktoré mi dávala, záujem o mňa, moje problémy, o moju osobu ako o celok. Zaujímala sa ako veci pociťujem, prežívam. Čo mám rada, čo mi robí dobre, čo mi stav zhoršuje. Ako sa staviam ku svojej chorobe.  Pýtala sa veci, o  ktorých som musela premýšľať a zároveň ich uvedomovaním sa spúšťali a čistili bloky, ktoré mi robili  v živote problémy a bránili mi viesť spokojný život bez obmedzení.

Zaľúbila som sa do homeopatie

Pamätám sa, ako som odchádzala od homeopatky a zrazu som si uvedomila, že svieti slnko. Doslova sa mi vyjasnilo v duši. Ten ťažký tmavý záves bol preč. Už pár minút po podaní lieku som pocítila obrovskú úľavu a celú cestu domov som sa cítila ľahšia, uvoľnenejšia, môj zármutok bol znesiteľnejší. Fyzické ťažkosti po krátkom čase odišli.  Pravidelné bolesti sa vytratili. Doslova som na ne zabudla. Už si nepamätám, aký liek som presne som dostala. Vtedy ma to ani moc nezaujímalo. Dôležité bolo, že ma prestal bolievať žalúdok, kŕče v bruchu odišli.

cesta

Homeopatia mi umožnila opäť cestovať.

Stávalo sa mi totiž, že pred každou cestou mimo domov som náhle dostala angínu, ktorá ma pripútala na lôžko. Moje cestovné plány museli byť zrušené vždy na poslednú chvíľu. Bolo to veľmi frustrujúce. Cítila som sa ako väzeň. Až homeopatický liek  mi pomohol pochopiť, že to bol strach, ktorý mi nedovolil vycestovať, aby som neprišla o niekoho blízkeho. (Môj brat umrel v čase, keď som bola dlhodobo mimo Slovenska).

Odvtedy sa moje pravidelné cestovné angíny neopakovali.  Za posledných 20 rokov som sa vždy veľmi tešila na kontroly k homeopatke.  Väčšinou stačilo 2 x za rok. Za ten čas som vyskúšala rôzne lieky. Pri akomkoľvek probléme bola homeopatia moja prvá a väčšinou  aj posledná voľba. Po čase som sa začala v homeopatických liekoch orientovať, začala som si o nich študovať, používať ich v prípadoch potreby mojich blízkych.  Videla som  svoje  prvé úspechy pri predpisovaní homeopatických globuliek pri akútnych stavoch.

Jedného dňa som si uvedomila, že homeopatia je to, čomu sa chcem venovať.

S homeopatiou som rodila, od mala vychovávala svojich dvoch synov. Na túto krásnu a účinnú metódu nedám dopustiť. Vidím, čo dokáže. Vlastne aj keď viem, čo dokáže, neustále ma jej účinky fascinujú. Z vlastnej skúsenosti s mojimi deťmi  môžem povedať, že je doslova zázrak, keď dieťa prestane kašľať, po vhodne zvolenom lieku, keď sa vie krásne upokojiť a zaspať. (Cuprum, Arsenicum Album, Abel Moschus, Lycopodium, Pulsatila – vždy podľa celkového obrazu dieťaťa).  Iný príklad dieťaťa, ktorý sa pri hre pricvikne do bežiaceho pásu a kým ho rodič zachraňuje, jeho šok a strach sa stupňuje až vyvrcholí do nekontrolovateľného plaču. Po podaní Aconitum napellus 30 CH sa v momente  upokojuje a začína opäť vnímať matku. Iný je príklad dieťaťa, ktoré neustále vyčíta všetky krivdy svojim rodičom, bojuje proti všetkému, čo rodičia povedia, je agresívny na mladšieho súrodenca, má neustále kŕče v tvári (od toho ako je stále so všetkým nespokojný) . Po podaní Lycopodium clavatum 30 CH sa dieťaťu doslova  zmení výraz tváre, prekvapí rodičov úsmevom a na problém povie, že to nič, to nevadí.

rozsypané globulky

Zaujímavé je sledovať, ako pôsobí homeopatia na človeka, ktorá na ňu vôbec neverí a napriek tomu ju zbaví bolestí.  Vtedy musí pripustiť, že na tých malých bielych guličkách niečo predsa len je ( vlastná skúsenosť s predpisom homeopatika Rhus toxicodendron na bolesť kolena mojej mame).

Ďalší krásny a neodškriepiteľný príklad účinku homeopatie je môj muž.  Približne  mesiac od užitia Sulphur 200 CH sa zbavil desiatok vírusových bradavíc, ktoré mal na oboch rukách, hlavne pri nechtovom lôžku. Takýchto príkladov mám veľmi veľa. Celá  naša rodina z homeopatie profituje. Stala sa našou súčasťou.

Mojim zámerom do budúcna je pomáhať ďalej svojim blízkym.

Ale tiež ľudom, ktorým klasická medicína neprináša výsledky a odpovede na ich problémy, na ich zdravotný stav. Nenapĺňa ich očakávania, neprináša úľavu.

Dať ľudom na výber, vyskúšať si iný prístup ku človeku ako ku celku, k jeho ťažkostiam. Ponúknuť im záujem, priviesť ich k uvedomeniu, počúvať svoje telo a jeho potreby.  Dať ľudom možnosť, byť zodpovedným za svoj život, zobrať život do vlastných rúk. Byť nablízku tým, ktorí chcú vyskúšať silu homeopatie a zoznámiť sa  s touto jedinečnou, jemnou, prirodzenou a veľmi účinnou cestou, ktorá využíva vlastné podporné sily nášho organizmu a využíva princíp „ podobné sa lieči podobným “. Dať ľudom možnosť precítiť ten oslobodzujúci pocit, ktorý dokáže malá gulička nielen s našim fyzičnom. 

Tá malá gulička dokáže zmeniť doslova náš život a život okolo nás.

Pretože energia, ktorú vieme získať, priťahuje podobná energia, podobní ľudia, situácie…. . A nakoniec sama som príkladom týchto zmien.

O inšpiratívny článok sa podeľte s priateľmi:

Vložiť komentár