Dobré ráno anjel!

Strážny anjelAnjel strážny, pozemský anjel, dobrý anjel. Slovo anjel v nás vyvoláva pocit mnohých pozitívnych a nadpozemských krás a tajomstiev. Anjel, v preklade boží posol, predstavuje svetlo, ktoré nás má viesť životom. Je s nami od narodenia až po smrť a nasleduje nás i na druhý svet. V rámci viery v minulé životy sa považuje strážny anjel za sprievodcu a ochrancu naprieč celým našim vývojom. Všetky kultúry sveta už v ranných dobách ľudskej civilizácie verili v strážnych duchov. Anjel nepatrí kresťanstvu ani žiadnemu inému konkrétnemu náboženstvu. Anjeli sú tu pre všetkých rovnako, dokonca i bez ohľadu na charakter jedinca. Anjeli nás nikdy neopúšťajú.

Sme zvyknutí sa obracať na anjelov s rôznymi prosbami, nosíme ich ako šperky, maľujeme ich, zdobíme si nimi svoje domovy. Veríme v ich silu, i keď možno neveríme v boha. Viera v anjelov je najrozšírenejšia a najobľúbenejšia viera vôbec. Veľa ateistov je v otázkach existencie anjelov omnoho prístupnejších ako v iných otázkach viery.

Dlho som vnímala anjelov ako niečo oddelené od nás, od ľudskej existencie. Vnímala som ich ako zoslanú pomoc z nebies, ktorá ale nie je súčasťou našej podstaty. Dnes si myslím, že anjeli sú naša pravá podstata. Nie sú vedľa, nad vami, alebo za vami, či pred vami. Vy ste Anjelom, ktorý zabudol, že vie lietať. Veď i podľa vedcov využívame len 5% mozgu a ktovie, čo ešte všetko nevyužívame. Sme nevedomí a popierame kým sme. Sme Anjeli či sa nám to páči alebo nie. Môžeme si zvoliť zlo, nelásku a strach. Je to ako kráčať s hlavou pozerajúc do zeme a vidieť iba svoj tieň. Telo je len najhmotnejší prejav našej podstaty. Nasleduje biopole a rôzne vrstvy aury. Ale skutočný poklad, žiara, ktorá je vašou podstatou a vyživuje všetky ostatné vrstvy, je anjel. Nie váš anjel, ale vy Anjel.

Ak nás boh stvoril na svoj obraz, znamená to, že sme presne rovnakí ako boh alebo ak chcete sila vesmíru, či láska. Všetci sme svetlo, pretože z neho pochádzame. Ak sa modlíte k svojmu anjelovi, modlíte sa k svojmu najvyššiemu ja, ktoré je láskavé a vždy vie správnu odpoveď. Vaše najvyššie ja je dokonalé, ale my si volíme život na iných úrovniach. To je dedičný hriech. Zabudnutie, kým naozaj sme a zabudnutie, že raj je jediným naším skutočným domovom. Všetko ostatné je len naše blúdenie, nevedomosť a popieranie. Ale i to sme si zvolili sami, aby sme sa mohli opäť vrátiť k svojej podstate ešte uvedomelejší a žiarivejší ako predtým. Lebo tento krát to bude návrat na základe našej slobodnej vôle a pochopenia, kým naozaj sme. A to pochopíme iba vtedy, keď sa stretneme s tým, čím nie sme, s našim opakom, so strachom a neláskou. Všetko je to dobre vymyslená hra vesmíru, pri ktorej nakoniec každý z nás vyhrá, milí Anjeli.

Nech už veríte v anjelov v akejkoľvek podobe a akýmkoľvek spôsobom, každý anjel vyžaruje lásku a to je to najdôležitejšie v celom vesmíre. Naučte sa prijímať a odovzdávať lásku a sami sa ňou stanete. A možno je to všetko úplne inak, ale to nevadí, váš anjel pozná skutočnú pravdu. Načúvajte mu.
Autor článku Anjel:  iwi

Foto: pixabay.com

Vložiť komentár