Otvorený list redakcii časopisu Dieťa k téme riziká očkovania

Vážená pani šéfredaktorka,

Vakcína a chlapecChcel by som podporiť názor pani MUDr. Ludmily Elekovej na tému riziká očkovania a poďakovať sa Vám za odvahu, s ktorou ste dali priestor vyjadriť svoj názor aj druhej strane vo Vašom časopise Dieťa.

Som lekár (s atestáciami z internej medicíny a z pneumológie). Okrem toho sa zaoberám homeopatiou už vyše 20 rokov.

Dlho som si myslel, že očkovanie je samozrejmosť a je potrebné. Tak nás učili v škole a stretávali sme sa s tým odmalička. Nikto o tom nepochyboval. (Podobne ako do Koperníka nikto nepochyboval, že Zem sa nachádza v strede Slnečnej sústavy.)

Až okolo roka 2003 som si uvedomil, že väčšina detí, ktoré ku mne prichádzajú (v homeopatii liečime deti aj dospelých, nie sme špecializovaní), majú podobné ochorenia (alergické stavy, poruchy imunity – časté infekty dýchacích ciest, autoimunitné ochorenia, nepokoj, nesústredenosť, hyperaktivitu) od rovnakých období života, ktoré sa zhodovali s časom vakcinácie. Spozornel som a začal som si to všímať viac. Neskôr som sa stretol aj s vážnymi poškodeniami, ktoré vznikli tesne po očkovaní a už som nepochyboval.

Doteraz som videl desiatky detí ľahšie postihnutých po očkovaní, ale 16 prípadov bolo postihnutých veľmi vážne (autizmus, ADHD, epilepsia, strata reči, paraplégia, ťažký ekzém, diabetes mellitus I. typu, vypadané ochlpenie celého tela a vlasov). Tieto ťažkosti vznikli vo všetkých prípadoch v časovom rozpätí niekoľkých minút až 1-2 týždňov po očkovaní. Hovorím teraz o začiatku ťažkostí, lebo v mnohých prípadoch sa stav ďalej zhoršoval.

Po očkovaní býva postihnutý imunitný systém a/alebo nervový systém. Náhoda nie je to, čo sa opakuje. Rodičom je jasné, že ak sa v krátkej dobe po očkovaní sa objavia zmeny, súvisí to s očkovaním. Z tých 16-tich ťažko poškodených detí však ani v jednom prípade pediater neuznal, že to súvisí s očkovaním a nenahlásil to. Všetci pediatri to tvrdošijne popierali a nechceli si priznať to, čo je už vo svete jasné – očkovanie je nebezpečné a je to jeden z najväčších omylov medicíny.

Samozrejme, nie u každého vznikne zjavné poškodenie. Predpokladám, že najhoršie postihnuté sú deti, ktoré majú k takémuto poškodeniu genetickú predispozíciu. Ale zároveň si myslím, že viac alebo menej je postihnutý každý a toto poškodenie sa stupňuje z generácie na generáciu. Celosvetovo, ale najdramatickejšie vo „vyspelých krajinách“ stúpa počet autizmu, alergických ochorení, nádorových ochorení u detí. Celosvetový priemer rastu nových prípadov diabetu I. typu u detí je 3%, ale až o 24% ročne je to v najvyspelejších krajinách sveta (http://www.idf.org/diabetesatlas/5e/diabetes-in-the-young). Čím sa USA, Kanada, Európa, Austrália tak odlišujú od rozvojových krajín? Čím si vysvetlíme túto prudkú degradáciu zdravia našich detí? Naozaj to nikoho nezaujíma? Náš genofond (DNA) sa upravuje za nášho života a očkovanie ani iné chemické látky mu neprospievajú. Naše deti sú viac choré ako sme boli my a my sme boli už viac chorí ako naši rodičia.

Je to neuveriteľné zistenie, ale neexistuje jediný dôkaz, jediná dvojitá slepá štúdia, ktorá by dokazovala oprávnenosť očkovania, jeho efektívnosť, či bezpečnosť. Naopak existuje už veľmi veľa štúdií, ktoré potvrdzujú toxické účinky vakcín a negatívny vplyv na zdravie detí a neskorší vývoj ochorení v dospelosti.

Často opakovaný názor, že vďaka očkovaniu sa znížil výskyt infekčných ochorení je hrubým zavádzaním. V 50-tych rokoch 20. storočia, kedy sa začína očkovať (dovtedy sa očkovala 150 rokov len variola), poklesla dramaticky incidencia (výskyt) infekčných ochorení, v mnohých prípadoch o viac ako 90% v porovnaní s 19. storočím. A nebolo to vďaka očkovaniu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou vďaka hygiene (dostupnosť vody, kanalizácia), životospráve (dostatok kvalitného jedla) a kvalitnejšiemu bývaniu (suché byty s vykurovaním). Je veľa stránok s historickými grafmi výskytu infekčných ochorení, ktoré to potvrdzujú, tu je jeden z nich: http://www.vaclib.org/sites/debate/web1.html

Ešte raz Vám ďakujem za odvahu prelomiť  ľady a otvoriť túto diskusiu na tému rizík očkovania. Pevne verím, že do troch rokov nebude už na Slovensku očkovanie povinné. Za totalitnej spoločnosti bolo oveľa ľahšie potlačiť slobodu a právo ľudí na samourčenie. Verím, že pediatričky, ktoré teraz zúrivo vykrikujú sa budú hanbiť za to, čo robili. Ale možno ani nie a bude to tak ako s mnohými komunistami, ktorí teraz sedia v prvých radoch v kostole.

Srdečne Vás pozdravujem a prajem požehnané Veľkonočné sviatky, veľa zdravia, šťastia a pokoja.

MUDr. Vladimír Petroci

27. novembra 2010 sa konala vo Švajčiarsku ďalšia Konferencia proti cenzúre(AZK), tentoraz už šiesta v poradí. Napriek rastúcemu tlaku koncernov a mienkotvorných médií – ich nástrojov propagandy. Jednou z tém bola prednáška od Dr. Johanna Loibnera, Pôvod a história očkovania. Dr. Loibner bol blízkym spolupracovníkom Anity Petek. Jeho prednáška je rovnako zaujímavá, ako bola prednáška Anity.
Dostal som otázku, či homeopatický liek Thuja môže predísť patologickým následkom po očkovaní. Tu je moja odpoveď.
Thuja mala veľký vzťah k následkom a poškodeniam (najmä nervovým) po očkovaniach na variolu (pravé kiahne). Nie je to všeliek pre následky očkovania vakcín. Ja by som svojmu dieťaťu ani sebe už nikdy nedal žiadnu vakcínu. Najlepšia prevencia je žiadna vakcinácia. Podanie Thuje vytvorí len falošné zdanie, že sa nič zlé nemôže stať.


7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba
:

1. Detské ochorenia je potrebné prekonať. Vďaka nim dozrie imunitný systém, vyrovná sa nerovnováha medzi bunkovou a humorálnou imunitou, inak táto nerovnováha je očkovaním len posilnená, pretrváva po celý život a disponuje organizmus k rôznym ochoreniam (alergie, nádory, autoimunitné ochorenia ako reuma, diabetes mellitus I. typu, ulcerózna kolitída, sclerosis multiplex…)
2. Očkuje sa na ochorenia, ktoré sa už nevyskytujú (tetanus, polio), resp. sa vyskytujú extrémne zriedkavo (10 prípadov na 80 miliónov obyvateľov tetanus v Nemecku a z toho 70% sú očkovaní na tetanus).
3. Nie je dokázané žiadnou štúdiou, že očkovanie v skutočnosti chráni pred infekciami. Mýli sa objavenie sa protilátok v krvi so skutočnou imunitou, t.j. faktom, že nevznikne dané ochorenie po expozícii. Vznikajú epidémie v 99% preočkovanej populácie (pravé kiahne, osýpky…). Argument, že pravé kiahne boli eradikované vďaka očkovaniu nie je dokázateľný. Zdá sa, že hlavnou mierou prispeli k potlačeniu varioly karanténne opatrenia. Prečo už v Európe nemáme mor a choleru, voči ktorým sa nikdy neočkovalo? Ešte nikto nedokázal, že očkovanie je úspešná a bezpečná ochrana pred infekčnými ochoreniami.
4. Epidemické infekčné choroby sa stratili nie vďaka očkovaniu, ale vďaka hygiene, pestrej strave a zdravému bývaniu. Neexistuje iné pravdepodobnejšie vysvetlenie. Tým, ktorí strašia, že čo sa bude diať, keď prestaneme očkovať, by som povedal: „Nič sa nebude diať, kým opäť nezačneme vylievať obsah nočníkov na ulicu, neprestaneme sa umývať, kým budeme mat pestrú stravu a suché bývanie.
5. Všetky infekčné ochorenia vieme veľmi úspešne liečiť homeopaticky. Je to dokázané a zachytene pri stovkách epidemií z 19. a 20. storočia. Napríklad umrtnost na mor v r. 1848 v Londýne bola v bežných nemocniciach cca 50%. Ale v homeopatickej nemocnici bola 1%.
Injekčné striekačky6. V prípade potreby, ak človek by šiel do tropických krajín a je reálna možnosť kontaktu s vážnymi patogénnymi mikroorganizmami, na ktoré náš organizmus nemá vytvorenú imunitu, máme k dispozícii homeoprofylaxiu – „očkovanie“ nozódami, t.j. homeopatikami vyrobenými z baktérií a vírusov zodpovedných za vznik daných ochorení. To isté by sa týkalo aj epidémií vzniknutých v našej krajine. Teda niet sa čoho báť. Jednoducho nie je dôvod na klasické očkovanie.
7. Keby očkovanie nespôsobovalo toxické poškodenie a hlboké narušenie regulačných mechanizmov organizmu, nevadilo by nám to. Ale poškodenia vznikajú veľmi často a môžu sa prejaviť aj po rokoch u tých, ktorí zdanlivo prekonali očkovanie bez zjavnejšej reakcie. Za minuly rok v USA už jedno dieťa z päťdesiatich zaočkovaných dostalo autizmus. Ešte v roku 1970 to bolo jedno dieťa z 10 000. To sa nedá vysvetliť genetikou. To isté platí u alergií. V 70-tych rokoch bolo na Slovensku 3-4 % alergických detí. V súčasnosti je výskyt rôznych druhov alergie približne u 40% detí. Je tu aj enormný nárast nádorov u detí, cukrovky 1. typu (tieto deti si musia doživotne pichať inzulín a zomrú o 10 rokov skôr ako ich rovesníci), autoimunitných a neurologických ochorení. Lekári o tom vedia, len sa boja o tom hovoriť. Nikto nechce byť prvý, lebo sa boja o svoje licencie, o svoje živobytie.

Tiež som veril, ze očkovanie je v poriadku. Ale to co som videl v praxi ma presvedčilo o opaku. Existujú lepšie spôsoby ako sa chrániť: zdravý imunitný systém (bez poškodenia vakcínami a inými liekmi či chemikáliami), homeopatia a homeoprofylaxia.

V. Petroci

Foto 1: Boy And Vaccine Syring of Sura Nualpradid at FreeDigitalPhotos.net

Foto 2: Syringes of Piyachok Thawornmat at FreeDigitalPhotos.net

 

 

17 komentárov k “Otvorený list redakcii časopisu Dieťa k téme riziká očkovania”

 1. Ano pane doktore, moje dítě bylo poškozené očkováním – poškození vývoje řeči, perseverace myšlení, problémy ve škole, později neschopnost dohlédnout následky jednání, byla to pro mne obrovská zátěž, aniž by to kohokoli zajímalo. Já sama jsem měla vážné následky po očkování proti klíšťové encefalitidě. Dnes pohlížím na očkování jako na zločinné počínání a komplot proti lidstvu ze strany farmaceutických koncernů a jejich pomahačů v pediatrických a dalších ordinacích.

  Odpovedať
 2. Ockovanie je pekne svinstvo dna 26.09.2012 ma zaockoval lekar vakcinou Influvac hned po ockovani som zacal pocitovat silne neziaduce ucinky bola to triaska,extremna unava,zimnica,stuhnuta sija,pocity na odpadnute,nevnimal som ani len cas dni mi leteli ja som len lezal nevadal som sa ani len najest po 2 dnoch som zacal pocitovat palenie v zilach,vnutorne napatie pripojila sa k tomu nespavost nespal som niekedy aj 2 noci po mesiaci som skoncil v popradskej nemocnici kde mi robili kompletne vysetrenia ktore boli v poriadku povedali mi ste zdravi nic sme vam nenasli a takto sa to vysetreniami taha do dnes a vsetko je negat.po pol roku sa mi upravil spanok no stale nevladzem a som schopny dnne pracovat max 4h su to strasne stavy kto to nezazil nepochopi ja som do ockovania nebol 8 rokov u doktora nemal som ziaden problem az po super vakcine ktora ma mala chranit.preco som sa dal zaockovat?vzniklo to tak ze nebol som oboznameny s neziaducimi ucinkami a v den ockovania som si siel len zmenit lekara preto ze ten moj bol uplny suflikar a hned ako so si bral kartu natlacil mi vakcinu proti chripke vraj ju mam hradenu poistovnou a ze niekedy som mal dost casto zapalene hrdlo ze mi to pomoze uz v ten den som sa necitil dobre pravdepodobne som mal zapal mocovych ciest ktory mi potvrdili 3 dni po vakcinacii na pohotovosti moj byvali lekar ma ani nevysetril riadne pred podanim vakciny.momentalne sa pokusam o potencovanu vakcinu na neziaduce ucinky dufam ze to zaberie lebo uz trpim pekne dlho schudol som 16kg a to jem normalne za ten pol rok som bol asi 5 krat chory 2 krat prelieceny na pliesen vraj po atb ktore mi predpisovali pre upresnenie bral som medoclav,suprax,cedax,biseptol,medociprin,a stale nic nepomohlo nevladzem trasiem sa ako stary dedko uz pri minimalnej namahe mam zimnice diagnostikovanu nespecifikovanu chronicku unavu a to je asi tak vsetko cakam este na vysledky z nefrologie ktore budu o 2 tyzdne dufam ze to nebude nic vazne a ze mi pomoze ta potencovana vakcina.

  Odpovedať
 3. Ďakujem Vám pán doktor za otvorené slová a som vďačný za to, že sa môžeme čoraz častejšie stretávať s podobnými článkami, dúfajme, že sa naozaj vďaka tomu niečo zmení!!! Ešte raz vďaka!!!

  Odpovedať
 4. Historia kiahní
  Když Světová zdravotnická organizace (WHO) zahájila v roce 1967 celosvětovou očkovací kampaň proti pravým neštovicím, pravé neštovice se již v celosvětovém měřítku ve více než 8 z 10 zemí nevyskytovaly.
  V té době bylo hlášeno pouze 131 000 případů.
  Úřady nicméně eliminaci tohoto onemocnění připisují své globální iniciativě. Někteří historici lékařství pravdivost tohoto tvrzení zpochybňují. Spála a mor rovněž infikovaly miliony lidí. Proti těmto nemocem nebyly nikdy vyrobeny vakcíny a přesto rovněž vymizely.
  Mnozí uznávaní historici přičítají zásluhy za snížení výskytu a závažnosti dříve problematických onemocnění, včetně pravých neštovic, moru, dysentérie, spály, tyfu a cholery řadě aktivit v oblasti veřejného zdraví – reformám v oblasti hygieny a výživy. Na konci 18. a počátku 19. století byla „etiologie onemocnění do velké míry neznámá, a místa, ze kterých se onemocnění šíří, zůstávala neobjevená“.
  V průběhu 19. století některé země schválily zákony o povinném očkování. V roce 1807 bylo očkování prohlášeno za povinné v Bavorsku a od roku 1810 bylo povinné v Dánsku.
  Anglie zavedla povinné očkování proti pravým neštovicím v roce 1853.
  Před zavedením zákonů o povinném očkování propukaly pravé neštovice regionálně a spontánně zase mizely.
  K největším epidemiím došlo po zavedení povinného očkování. V Anglii mezi lety 1870 a 1872, po více než 15 letech povinného očkování – a proočkovanosti 98 % – vypukla největší epidemie pravých neštovic, jaká kdy byla zaznamenána, která zohavila a zabila tisíce lidí. Většina populace byla očkována a přeočkována.
  Podle dr. Williama Farra shromažďujícího statistiky pro hlavního matrikáře v Londýně „úmrtnost na pravé neštovice dosáhla maxima po zavedení očkování. Průměrná roční úmrtnost na 10 000 obyvatel od roku 1850 do roku 1869 činila 2,04, zatímco v roce 1871 byla úmrtnost 10,24 a v roce 1872 pak 8,33, a to po velmi chvályhodné snaze rozšířit očkování pomocí legislativních nařízení.“
  Selhání očkování dále potvrzuje též sir Thomas Chambers, londýnský hygienik: „Ze 155 osob přijatých do nemocnice pro pacienty s pravými neštovicemi ve čtvrti St. James, Piccadilly, bylo 145 očkováno.“ Záznamy z nemocnice Marylevore Hospital dokládají, že 92 % pacientů s pravými neštovicemi bylo očkováno. Funkcionář nemocnice Highgate Hospital přiznal:
  „Z 950 pacientů s pravými neštovicemi [v roce 1871] bylo očkováno 870 (92%).“ A ze záznamů z nemocnice Hemstead Hospital vyplývá, že do 13. května 1884 bylo z 2965 pacientů hospitalizovaných s pravými neštovicemi očkováno 2347 (79%).
  V mnoha dalších zemích, kde byly schváleny zákony o povinném očkování, byla tato čísla podobná. Například v letech 1870 a 1871 onemocněl pravými neštovicemi milion Němců poté, co bylo v Německu uzákoněno povinné očkování. Tisíce lidí tehdy zemřely. 96 % obětí bylo očkovaných.
  Podle německého kancléře „se ukázalo, že naděje vkládané do účinnosti viru kravských neštovic jako prevence pravých neštovic byly zcela klamné“.
  Od roku 1887 do roku 1889 se pravými neštovicemi nakazil bezpočet italských občanů poté, co Itálie uzákonila povinné očkování. Tisíce lidí tehdy zemřely.
  Podle dr. Charlese Rauta, profesora hygieny a farmacie na univerzitě v Perguii, „Itálie je jednou z nejlépe proočkovaných zemí na světě … Po dobu 20 let před rokem 1885 bylo očkováno 98,5 % našich obyvatel … Epidemie pravých neštovic, které u nás byly [v letech 1887 — 1889], byly tak hrozné, že se jim nic před vynalezením očkování nemůže vyrovnat.“
  Od roku 1886 do roku 1908 stovky tisíc japonských občanů onemocněly pravými neštovicemi poté, co Japonsko uzákonilo povinné očkování opakované každých pět let. Tisíce lidí tehdy zemřely.
  A v letech 1918 a 1919 došlo na Filipínách k nejhorší epidemii pravých neštovic, jaká tam kdy byla zaznamenána, poté, co USA převzaly kontrolu nad tímto ostrovem a zavedly povinné očkování. Veškeré obyvatelstvo bylo plně očkováno, tisíce lidí však zemřely.
  Ve zprávě Filipínské zdravotní služby z roku 1920 se uvádí: „Epidemie, ke které roku 1918 došlo, na první pohled vypadá jako nápadné selhání klasického očkování.“
  Je jasné, že existuje nepřímá úměra mezi procentem očkovaných dětí a počtem úmrtí na pravé neštovice: čím vyšší je počet očkovaných dětí, tím vyšší jsou ztráty. Počet úmrtí na pravé neštovice prudce poklesl poté, co lidé začali očkování odmítat.
  Některé země očkování zakázaly a/nebo schválily nové zákony, které zrušily předpisy o povinném očkování. Například podle vládního sekretáře v Dublinu v Irsku „virus pravých neštovic z telete by toto onemocnění přenášel na lidské pacienty a byl by tudíž silným zdrojem šíření tohoto onemocnění, a kromě toho by se osoba, která by tento zákrok prováděla, vystavovala stíhání podle zákona zakazujícího očkování pravými neštovicemi“.
  Na konci 19. století zrušila povinné očkování Austrálie a měla pak nahlášené pouze tři případy pravých neštovic za 15 let.
  Během historie očkování proti pravým neštovicím se inteligentní lidé různého společenského postavení vyjadřovali proti tomuto nevědeckému a nebezpečnému očkovacímu podniku. Například velký duchovní vůdce Mahátma Gándhí jednou řekl: „Jsem již po mnoho let přesvědčeným odpůrcem očkování… Nemám nejmenší pochybnost, že očkování je nečistý proces, který je v konečných důsledcích škodlivý.“

  Odpovedať
 5. Pan doktor, je to skvele, ze Vy ako odbornik, ako lekar mate odvahu povedat pravdu. Dakujem Vam za to velmi pekne. Verim, ze sa to tu coskoro zmeni k lepsiemu. Este raz dakujem zo srdca za Vase slova a riadky. Som Vasim fanusikom a obdivovatelom.

  Odpovedať
 6. Pan Dr. aj ja som lekarka.. ale.. sorry, neda mi nenapisat.. radsej dam svoje dieta zaockovat, ako mu potom davat homeopatika a sa tvarit, ze ako zaberaju.. jasne, ze zaberaju, ale Diabolskou mocou.. je to biela magia.. a z toho potom plynu dosledky pre „chuda dieta“ na cely zivot.. ak vam to este nikto nepovedal! Takze sa skuste zamysliet nad prianim „pozehnane velkonocne sviatky“ a magiou, ktoru detom davate!

  Odpovedať
 7. Vážená pani doktorka Lucy (bolo by pekné, keby ste sa predstavili celým menom). Bojím sa, že ste sa stali obeťou veľkého omylu, ktorý tu už 10 rokov veľmi usilovne šíri jedna naša kolegyňa v kresťanských spoločenstvách. Alebo nie ste to vy sama pani Dr. Emilia Vlčková? Ak ste to vy, chcem Vám poblahoželať, lebo sa Vám podarilo zbaviť tisíce ľudí poslednej možnosti zlepšenia ich zdravotného stavu tým, že ste im vytvorili morálne zábrany. Vytvorili ste zo Slovenska baštu fundamentalizmu a skutočnú svetovú raritu. Niečo také nie je nikde vo svete. Celý svet včítane Matky Terezy, jej sestier, biskupov a kardinálov používa homeopatiu, nikde vo svete nemajú s homeopatiou problém, okrem Vás a ľudí, ktorých ste vo svojej naivnej dobrej viere ovplyvnili svojím síce zaujímavým, ale na celom svete jediným svedectvom, ktoré vzniklo s najväčšou pravdepodobnosťou tým, že ste urobili skúšku lieku na svojich deťoch. Prial by som si, aby ste raz prehliadli, koľko zla ste tým urobili.

  Odpovedať
 8. logicky, sila prírody je niečo úžasné a my nikdy neprídeme na to ako funguje, ale chodíme hore nosom, čo „lepšie“ sme vymysleli??? … zahoď ego, buď eco a všetko bude lepšie 🙂

  Odpovedať
 9. Admin….. uloha admina je administrovat konverzaciu diplomaticky a nestranne…. ludia maju pravo na iny nazor. Jedina osoba, ktora sa tu predstavila celym menom je Ildiko, tak ktokolvek lucy je a cokolvek mysli pod ‚bielou magiou‘ myslim, ze Vy by ste nemali podcenovat citatela, ktory je urcite si schopny vytvorit vlastny nazor a nepotrebuje Vas komentar k Lucy prispevku. Nie je to profesionalne, a uz rozhodne nie neutralne. Co sa tyka Doktor homeopat sem a Doktor homeopat tam, tak v drvivej vacsine statov mimo nasej republiky homeopatia nie je studovana lekarmi, ale kymkolvek a minimalne 3 roky (aj pre to ma mozno homeopatia, tazkosti s uplatnenim). Mimochodom, kvotuju sa tu same stare udalosti, ale zime v pritomnosti a pozrime sa na Anglicko, konkretne Welshsko a Midlands oblast, kde je prave teraz epidemia Measels (OSYPKY). Vo Welshsku maju 600+ pripadov, ako dosledok neockovania pocas 90tych rokov vdaka teraz uz zdiskreditovanemu spojeniu MMR vakciny (mumps, measles, rubealla)s autizmom. Dalej je v Anglicku velky vyskyt active a dormant TBC v Azijskych (India, Pakistan) a Slovenskych komunitach. V Londyne sa TBC vakcina automaticky ponuka vsetkym novorodencom a mimo Londyna ludom Pakistanskeho, Indickeho a Slovenskeho povodu. Je mi jasne, ze toto asi nikto nechce pocut, ale myslim si, ze je dolezite i podat informacie, ktore nie su len teoreticke. I ked Slovensko nie je rozvojova krajina, ako nas ucili pomenuvat Indiu a Pakistan na geografii, ludia zo Slovenska su nositelmi aktivnej a pasivnej Tuberkulozy!!!! Samozrejme nie vsetci a nie ti co boli ockovani, alebo sa s TBC nenakazili. Osobne nemam nic proti homeopatii, ale pokial nemame v 21st vyriesene na Slovensku zakladne ochorenia ako Hepatitida A,B a C a tuberkuloza, nemame sa cim velmi ohanat. Hygiena je nadalej zakladna otazka a nemyslim tym iba umyvanie si ruk. Uz znovu postupujeme, prilis rychlo bez vybudovania pevnych zakladov. A zatial sme obetami predajcov farmaceutik, ci cez doktorov ( a ciastocne hradene poistovnou), alebo homeopatov a platene z vlastneho. A medzitym hygiena osobna, prostredia a jedla (kto vie aka vie byt ryza nebezpecna, ked sa necha postat v izbovej teplote?)vela soli, malo pohybu, prijem tukov, vysoky krvny tlak…..su vsetko ochorenia, kde clovek ma moznost uvedomele si zmenit zivotny styl. Tak menej plnit vrecka predajcom liekov (ci na predpis, mimo predpisu, alebo homeopatika)a viac zdravo zit 🙂

  Odpovedať
 10. Milý pán doktor, nemám problém sa predstaviť celým menom (MUDr. Lucia Šimová)a za svojim názorom si stojím a budem stáť! Nie som súčasťou žiadneho 10 ročného omylu.. ani ničoho podobného… každopádne aj na LF nás na farmakológii učili, čo homeopatia je.. (samozrejme mimo toho, že je to „biela mágia“) tak ak ste na to zabudli, si to znovu preštudujte a nepochybujem, že „zaberá“, veď Zlý ma moc.. takže to je môj názor a ďakujem za podporu komentáru predomnou, je tam ukrytá veľká pravda! Všetko dobré prajem!

  Odpovedať
 11. @ balancia bilancia – Nepochybujem a netvrdím, že zdravý organizmus nie je najlepšou prevenciou akýchkoľvek chorôb. Bohužiaľ, choroby existujú. Nepopieram význam alopatickej medicíny. Veľmi potrebná je napríklad pohotovostná urgentná medicína a chirurgia. V homeopatických nemocniciach boli aj chirurgické oddelenia. Väčšina chronických chorôb sa však dá vyliečiť homeopaticky. Alopaticky sa dá zmierniť stav, liečiť, ale nie úplne vyliečiť, t.j. úplne zbaviť pacienta ťažkostí, inak by sa nenazývali chronickými chorobami.
  Epidémie infekčných ochorení vznikajú aj v populácii, ktorá je na 99% preočkovaná na dané ochorenie. Ešte nikto nedokázal účinnosť očkovania. Neexistuje jediná dvojitá slepá štúdia, ktorá by dokazovala, že očkovanie je bezpečná a efektívna metóda k zabráneniu vzniku infekčných ochorení.
  Pokiaľ ide o vakcináciu na TBC, je nebezpečná. Na základe obrovskej štúdie na juhu Indie na konci 60-tych a začiatkom 70-tych rokov, v ktorej bolo zahrnutých viac ako 1/4 milióna osôb sa zistilo, že tí, ktorí boli očkovaní BCG vakcínou, boli oveľa častejšie chorí a častejšie získali aj samotnú tuberkulózu. Moja druhá atestácia je z pneumoftizeológie (choroby pľúc a TBC). Oficiálne stanovisko pneumoftizeológie aj na Slovensku vždy bolo, že očkovanie BCG vakcínou chráni len pred 2-ma najťažšími formami tuberkulózy, t.j. pred miliárnou a meningeálnou formou. Žiadny odborník na pneumoftizeológiu vo svete nikdy netvrdil nič iné. Teda názor, že očkovanie BCG vakcínou pomôže predísť tuberkulóze ako takej je mylný.
  Na základe indickej štúdie západné krajiny začali postupne upúšťať od očkovania na TBC. Infekčné ochorenia majú svoj vlastný život a prirodzene dochádza k osciláciám v ich výskyte, bez ohľadu na to, či sa očkuje alebo nie.
  K mojej úlohe admina. Ospravedlňujem sa, ak som bol v mojej reakcii na príspevok Lucy veľmi emotívny. Nemyslím si však, že sa nemôžem vyjadriť ku komentárom a povedať svoj názor. Ide o reakcie na môj článok. Je to diskusia s tými, ktorí ho čítali. Toto nie je fórum.
  @ Vážená pani MUDr. Lucia Šimová. Stále som presvedčený, že ste sa stali obeťou bludného tvrdenia, že homeopatia je od diabla. Spomeňte si ako ste k nej prišli, odkedy máte tento názor. Neverím, že toto Vás učili na kurze homeopatie. (Predpokladám, že ste študovali v Martine, pretože pokiaľ viem, len tam bol kurz homeopatie pre medikov.)
  S touto myšlienkou prišiel páter Eliáš začiatkom 90-tych rokov. Nútil svojich študentov na bohosloveckej fakulte v Prešove písať články proti všetkým alternatívnym spôsobom liečby, inak neurobili skúšku. Napísali vyše 300 listov do rôznych masmédií. Veľa nadšených prívržencov našiel v charizmatickom hnutí a túto predstavu démonizácie alternatívnych spôsobov liečby prijali aj mnohí odlúčení bratia, najmä svedkovia jehovovi a adventisti. Myslím, že týmto fundamentalistickým vetvám vyhovuje mať vonkajšieho nepriateľa, pretože to podporuje vnútornú zomknutosť spoločenstva. Pretože som silne veriaci a prijímam sviatosti, veľmi ma mrzel tento vývoj. Spolu s inými kresťanskými homeopatmi sme vytvorili výbor pre náboženské otázky pri Slovenkej lekárskej homeopatickej spoločnosti a požiadali sme o vyjadrenie biskupov Slovenska. Konferencia biskupov sa k tejto teme vyjadrila v roku 1996 a vydala jasné stanovisko, že homeopatia nesúvisí s náboženstvom a je odbornou disciplínou. Náš bývalý spišský biskup monsignor Tondra si pozval na pohovor pátra Eliáša a dohováral mu, aby už prestal s aktivitami očierňujúcimi homeopatiu a iné alternatívne metódy liečby. Ale páter Eliáš tvrdohlavo pokračoval vo svojom ťažení a vyzýval svojich stúpencov v charizmatickom hnutí, aby sa modlili za biskupa Tondru, aby „prezrel a pochopil pravdu“.
  Približne od roku 2000 prebrala štafetu MUDr. Emília Vlčková. (Preto som myslel, že ste ona, lebo ste hovorili ako ona.) Po krátkom vzdelávaní sa v homeopatii dala svojim deťom nejaké homeopatikum. Tvrdí, že deti mali potom nočné mory a snívalo sa im o čertovi. Predpokladám, že zrejme prehnala dávkovanie a vyrobila u nich proving (skúška lieku, pomocou ktorej sa zisťujú vlastnosti nových alebo málo známych liekov). Ak im dala Mercurius, Mancinellu alebo nejaké lieky z čeľade solanaceae (Belladonna, Stramonium, Hyoscyamus, Mandragora), naozaj mohli mať nočné mory, pretože tieto lieky majú vo svojom obraze príznaky súvisiace s prienikom nevedomia do vedomia). Ak dôjde k niečomu takému, stačí vysadiť homeopatikum. (Najbezpečnejšie je ho dávať len jednorázovo.) V priebehu niekoľých dní vplyv lieku na organizmus vymizne, ak nebol liečivý, t.j. nebol zvolený správny liek. Ale táto skúsenosť pani doktorky sa stala základom jej posolstva, že homeopatia je od diabla. Odvtedy neúnavne navštevuje rôzne kresťanské spoločenstvá a za zmysel svojho života prijala šírenie tohto bludného názoru. Zareagoval som prudko na Váš komentár, pretože takýto názor berie ľuďom často poslednú možnosť vyliečiť sa. Homeopatia na Slovensku je pomerne nová metóda liečby, používame ju len 20 rokov. Ludia ju stále ešte nepoznajú, mevedia čo to je, snažia sa zorientovať. Keď potom počujú takýto názor, odradí ich to skôr, než by ju reálne vyskúšali.
  Tento názor sa objavuje len na Slovensku vďaka našim dvom aktivistom. Je to skutočne svetový unikát. Vo svete nenájdete niečo podobné. Ešte v 90-tych rokoch som žiadal svojich priateľov kňazov v Taliansku, aby zistili, aká je tam situácia. Ani po dlhom pátraní nenašli jediný prípad zviazanosti, nie to ešte posadnutosti po užívaní homeopatik. Francúzsky jahen Philip Madre vo svojej knihe „A chráň nás od zlého“, v ktorej dosť kritizuje rôzne metódy, najmä prikladanie rúk, liečbu energiami, používanie virgule, jógové meditácie, nenachádza nič zlé na homeopatii. Homeopatiu bežne používajú kresťania, misionári, kňazi, biskupi a kardináli po celom svete. Homeopatia sa vo veľkom používa v hospicoch, ktoré založila Matka Tereza, zakladateľka rehoľného rádu Kongregácia misionárok lásky a nositeľka Nobelovej ceny za mier. Myslíte si, že oni všetci sú zaslepení a len páter Eliáš a pani Dr. Emília Vlčková majú pravdu? V Brazílii je vyše 20 000 lekárov, ktorí majú atestáciu z homeopatie a vykonávajú len túto metódu liečby ako špecialisti. V Indii je vyše 300 000 homeopatických lekárov, ktorí absolvovali 5 az 6 ročné denné štúdium medicíny a homeopatie. Homeopatia je podla WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) druhou najpoužívanejšou metódou liečby vo svete. Naozaj ste presvedčená, že milióny ľudí sa mýlia a len naši dvaja Slováci vedia ako to je?
  Definujte mágiu a bielu mágiu. Ak je to niečo, čo nepoznáme, tak musím povedať, že väčšia časť vesmíru je magická, lebo ju ešte nepoznáme a zrejme mnohé tajomstvá vesmíru ani nikdy neodhalíme. Boh nás nekonečne presahuje a nemôžeme si nárokovať spoznať ho v plnosti. Každá aktuálna generácia si myslí, že už vie všetko. Koncom 19. storočia jeden vedec povedal, že ľutuje vedcov 20. storočia, lebo už nebudú mať čo objavovať. V myslení našej generácie je prítomná rovnaká arogancia rozumu. V jednej rozhlasovej relácii rádia Lumen, v ktorej bola Dr. Vlckova a zároveň jeden kňaz poplatný jej názoru, argumentovali takto: Pôsobenie homeopatie sa nedá na úrovni súčasnej vedy vysvetliť (princíp podobnosti, ktorý je hlavným našim princípom sa pritom dá bez problému vysvetliť, ale nevieme zatiaľ vysvetliť princíp dynamizácie, je tu však odôvodnený predpoklad, že sa ho podarí vysvetliť matematikom pomocou teórie chaosu), preto je iracionálna. A čo je iracionálne, je magické. V tomto tvrdení je prítomná závažná logická chyba. V druhej polovici relácie nás homeopatov už nepustili k slovu. Argumentoval by som veľmi jednoducho. Do 18. storočia sme nevedeli racionálne (vedecky) vysvetliť elektrické javy a magnetizmus, dodnes si nevieme vysvetliť gravitáciu. To znamená, že elektrina, magnetizmus boli v 18. storočí mágiou? A je mágiou gravitácia dodnes? Zrejme je, ak takto definujete mágiu. Čo je to biela mágia? Nedochádza k nej náhodou aj pri premenení hostie na telo Pánovo počas obetovania pri katolíckej omši? Poznám človeka, ktorý vidí záblesk svetla pri premenení. Toto nie je biela mágia? Alebo viete to racionálne (vedecky) vysvetliť? Takže zakážeme aj katolícke omše a nepustíme ľudí do kostolov, lebo sa tam robí biela mágia? Alebo je to tak, že to, čo sa nám páči nebude biela mágia, a keď voči niečomu budeme mať predsudky, bude biela mágia? Buďme potom dôslední v argumentácii a uvedomme si dôsledky svojich vyhlásení.

  Odpovedať
 12. Dobrý deń, po prečítaní otvoreného listu pana Dr.Petrociho by som aj ja chcela vyjadriť veľké poďakovanie za jeho názor, s ktorým sa stotožňujem, nakoĺko moja dcérka je tiež, bohužiaľ, poškodená očkovaním, má autistické rysy v správaní, poškodenú centrálnu nervovú sústavu, epileptické záchvaty typu grand mal.Stále hľadám alternatívy ako ďalej, ale jedno viem určite, už nikdy nedám svoje deti, ani seba, očkovať!!!

  Odpovedať
 13. Som zdravotna sestra pracujuca v zidovskom domove dochodcov. Mame obyvatelov, poslednych svedkov koncentracnych taborov a svedkov Holocaustu. TBC, HEP A, B, C, MRSA- Stafylokokus Aureus,Pneumokok, Klostridie su u nas na beznom poriadku, a to je to co vieme, neexistuje zdravy clovek, len zle vysetreny. Dceru som dala proti vsetkemu zaockovat, som nosic,bojim sa , ze dcera ochorie. Zaroven podporujem Homeopatiu mam kurzy, v Rakusku je velmi rozsirena. Nedavno k nam prisla pacientka s kavernou 15cm! Nuz, umrtnost v 21,storoci je asi polovicna, ako v 19.storoci. Nie som za ockovania, ale bojim sa o dceru!

  Odpovedať

Vložiť komentár