Zvláštne tajomstvo 2 – Earl Nightingale

Stávame sa tým, o čom premýšľame

Vznášajúce sa balóny myšlienokTo je najzvláštnejšie tajomstvo! A prečo hovorím, že je zvláštne ? V skutočnosti to nie je žiadne tajomstvo. Vyjadrilo ho už veľa mnohých múdrych posolstiev, o ktorých sa opakovane píše v Biblii. No len veľmi málo ľudí sa z neho ponaučilo a pochopilo ho. To je dôvod, prečo je také zvláštne a prečo vyzerá ako tajomstvo.

Marcus Aurelius, veľký rímsky vládca, povedal: „Život človeka je výsledkom jeho myslenia.“

Disraeli povedal: „Všetko ide, ak človek iba nečaká … ľudské bytie s jasným zámerom dosiahne svoj cieľ, nič neprekoná vôľu, ktorá je oporou na ceste k jej naplneniu.“

William James povedal: “ Musíme konať s chladnou hlavou akoby naše prianie už bolo skutočné. Tým sa zrealizuje a nastane jeho spojenie s našim životom. Splynie s našimi zvykmi, emóciami, naše záujmy budú predstavovať našu vieru.“ Pokračuje, “ … len  si ich musíte skutočne želať a želať si ich samostatne a nepriať si v tom istom čase stovky iných navzájom nesúvisiacich vecí.“

Môj dávny priateľ Dr. Norman Vincent Peale sa drží tohto názoru: „Ak myslíš negatívne, dosiahneš negatívne výsledky. Ak myslíš pozitívne, dosiahneš pozitívne výsledky.“

George Bernard Shaw povedal: „Ľudia vždy obviňujú vonkajšie okolnosti z toho, čo sa im deje. Ja neverím na okolnosti. Ľudia, ktorým sa darí, sú ľudia, ktorí vstanú a hľadajú okolnosti, ktoré chcú a ak ich nemôžu nájsť, vytvoria si ich.“

Nuž, je to celkom jasné nie? Stávame sa tým, o čom premýšľame. Osoba, ktorá myslí na niečo konkrétne a stojí si za svojím zámerom, dosiahne cieľ, pretože o tom premýšľa. Naopak, myšlienky človeka, ktorý nemá zámer, ktorý nevie kam smeruje, sú myšlienkami zmätku, úzkosti, strachu a obáv a  vytvárajú život frustrácie, strachu a úzkosti. A ak nemyslí na nič ….ničím sa nestane.

Ako zaseješ, tak budeš žať

Ľudská myseľ je ako záhrada. Roľník má na výber, čo posadí. Záhrada sa nestará o to, čo vyseje. To je privilégium roľníka . Myseľ ako zem vráti to, čo zasejete, ale nestará sa o to, čo posadíte. Ak roľník posadí jedno zrnko kukurice a ostatné budú zrnká jedovatej rastliny a stará sa o záhradu, čo sa stane? Pamätajte si, že zem sa nestará o to, čo roľník zasadí. Rovnako sa bude dariť zdravej rastline i jedovatej. Aj v Biblii sa píše „Ako zaseješ, tak budeš žať.“ Ľudská myseľ je oveľa plodnejšia, oveľa neuveriteľnejšia a záhadnejšia než zem v záhrade, ale funguje rovnakým spôsobom. Nestará sa o to, čo zasejeme: či úspech alebo neúspech, či jasný pevný zámer alebo zmätok, nedorozumenia, strach, úzkosť. Čo zasejeme, to sa nám vráti späť.

Myseľ je naším štandardným vybavením od narodenia. Je slobodná. To, čo dostaneme takpovediac zadarmo, si nevážime. Veci, za ktoré dávame peniaze, si ceníme. Ale opak je pravdou. Všetko, čo v živote stojí za to, k nám príde samé. Naše myšlienky, duša, telo, nádeje, sny, ambície, inteligencia, láska rodiny, deti, priatelia a krajina, náš domov. Všetky tieto cenné dary sú dostupné pre všetkých. Veci, za ktoré platíme peniazmi, sú veľmi lacné a sú nahraditeľné . Človek môže úplne skrachovať a môže sa mu to stať viackrát za život. Ak nám vyhorí dom, môžeme ho postaviť znova. Ale sú veci, ktoré dostaneme od života úplne zadarmo, ale nie sú ničím iným nahraditeľné.

Myseľ a myšlienkyNaša myseľ môže robiť akúkoľvek myšlienkovú operáciu pre akú sa rozhodneme, ale obvykle ju používame len pre malé úlohy namiesto jednej poriadnej. Preto sa rozhodnite. Čo je to, čo chcete? Zasejte zámer vo svojej mysli. To je to najdôležitejšie rozhodnutie, aké môžeme urobiť v celom našom živote. Chcete uspieť v nejakej špecifickej práci? Chcete urobiť kariéru vo firme či vo svojej komunite ? Chcete byť bohatými? Všetko, čo musíte urobiť, je zasiať semienka v mysli, starať sa o ne a pracovať usilovne na svojich zámeroch, až sa stanú skutočnosťou. Tu neexistuje nič nemožné. Zistíte, že je to zákon úplne rovnaký ako zákony Isaaca Newtona, napríklad zákon zemskej príťažlivosti. Všetky prírodné zákony vždy fungujú. Sú nemenné.

Myslite na svoj zámer príjemným a pozitívnym spôsobom. Predstavujte si seba akoby ste už dosiahli to, po čom túžite. Predstavujte si ako robíte veci, ktoré budete robiť, až dosiahnete svoje ciele.

Každý z nás je súhrnom svojich myšlienok, ktoré vytvára. Sme tam, kde sme, pretože je to presne tam, kde chceme alebo cítime, že si zaslúžime byť. Je to pravda, či si to uvedomujeme alebo nie. Každý z nás sa musí živiť ovocím svojich myšlienok, pretože na čo myslíte dnes, bude zajtra, ďalší mesiac, rok formovať váš život. Sme ovládaní svojou mysľou.

Raz som šiel autom cez východnú Arizonu a videl som jeden z tých obrovských bagrov valiť sa po ceste s asi 30 tonovým nákladom, obrovský neuveriteľný stroj.  Sedel v ňom malý človek a riadil ho. Ako som prechádzal okolo, bol som zarazený podobnosťou tohto stroja s ľudskou mysľou. Len si predstavte, že sedíte a máte kontrolu nad tak obrovským zdrojom energie. Budete nečinne sedieť, necháte nech sa stroj zrúti do priekopy? Alebo budete držať obe ruky pevne na volante a riadiť a smerovať túto silu podľa vášho zámeru? Je to na vás. Sedíte na mieste šoféra. Je to zákon, ktorý je dvojsečným mečom. Musíme kontrolovať svoje myslenie. Rovnaké pravidlo vedie ľudí k úspechu, zdraviu, šťastiu a všetkému, čo si vysnívali, ale rovnako vedie aj do záhuby. Všetko záleží na tom, ako ho používame, či pre pozitívne alebo negatívne výsledky. Je to to najzvláštnejšie tajomstvo!

V momente, kedy sa rozhodnete pracovať pre svoj zámer, stávate sa okamžite úspešnou osobou. Potom ste súčasťou skupiny ľudí, ktorí vedia kam smerujú. V skupine sto ľudí patríte k vrcholovej päťke. Nezameriavajte sa na to ako dosiahnete svoj zámer, nechajte to na vyššiu silu. Čokoľvek čo robíte, robte s vedomím, že viete kam smerujete. Odpovede prídu svojím vlastným spôsobom a v tom správnom čase. Začnite dnes. Nemáte čo stratiť. Máte celý život na to, aby ste vyhrali.

Foto: pixabay.com

Zvláštne tajomstvo 1. časť – Earl Nightingale

Zvláštne tajomstvo 3. časť – Earl Nightingale

Vložiť komentár