Vzdajte to so šarmom

More, nádej, budúcnosťSedíte na brehu mora a sledujete odchádzajúci parník. Vidíte už len nejasný obraz v diaľke a viete, že tá loď sa už nevráti. Nevidí vás, ani vás nepočuje. A máte pocit, že ste niečo zmeškali. Život, príležitosť, svoj sen. Potom vás napadne, aký ste úbožiak, aký ste slabý atď… Nuž môžete sa tak cítiť, máte na to právo. Ale sú to vaše pocity, ktoré vychádzajú z vašich nenaplnených očakávaní, ktoré ste si vytvorili pred mnohými rokmi, keď ste boli mladí, neskúsení, nezrelí, ale plní nádeje.
Dnes ste starí, do istej miery skúsení a zrelí, ale bez nádeje. A v tom je ten háčik. Práve teraz máte k dispozícii viac ako kedysi. Len vaša nádej pohasla. Takže jediný váš problém je, ako získať stratenú nádej. S nádejou rastie chuť do života, sila vášho tela, všetko sa zlepšuje. Nádej je viera v život, viera v seba. Preto sa najprv musíte vzdať a nebojovať proti životu. Vzdať sa v tomto prípade znamená, prestať si vyčítať, to čo ste nezvládli, čo nezvládate a čo nemôžete zmeniť. Vaše okolie sa nezmení, ani vaši príbuzní, či priatelia. Neplytvajte energiou na to, čo neviete vyriešiť. Vydýchnite to zo seba.
Po výdychu vždy nasleduje nádych, niečo nové. A zrazu pochopíte, že to nové, ste vy, vo vašej najhlbšej podstate, vy a vaša autentická pôvodná sila, ktorá bola rokmi potlačená. Bolo ľahšie ju potlačiť a nevypočuť, ako bojovať proti konvenciám, spoločnosti, názorom druhých, potrebám rodiny. Dnes viete, že bojovať nemusíte, lebo sa len zraníte. Je to ako padnúť do močiara, čím viac sa snažíte zachrániť a kopete nohami, tým viac sa ponárate. Dnes tú silu môžete počuť a čerpať z nej, lebo vidíte na svojom živote, kam vás doviedlo jej potláčanie. Čím bolo silnejšie, tým väčšmi sa vám nepáči, čo vidíte vo svojom prítomnom živote.
Áno, vzdať sa životu, životu vo vás, je šarmantné, nie slabošské. Je to viac ako si myslíte. Je to elegantné riešenie. Prináša to nové energie, nové miesta, nových ľudí, nový začiatok. Neplačte za loďami, ktoré odplávali, keď si môžete počkať na lietadlo, ktoré vás prepraví do cieľa skôr ako lode, ktoré sú už preč. Z tohto pohľadu je dosť možné, že ste vlastne ešte nič nezmeškali, že môžete prísť načas tam, kde vás volá srdce. A možno to bude oveľa lepšie ako ste si mysleli. Záleží len vás, či budete nostalgicky hľadieť na vzďaľujúcu sa loď, alebo pozdvihnete oči k nebu a počkáte si na lietadlo. Čo myslíte, čo je príjemnejšie???

Foto: pixabay.com

1 komentár k “Vzdajte to so šarmom”

Vložiť komentár