Mesačník Dieťa podal trestné oznámenie v súvislosti s pamfletom „Komu dôverujú neočkujúci rodičia“

Dňa 25. 9. 2013 som podala v zmysle ustanovenia § 373 Trestného zákona trestné oznámenie na páchateľov, ktorí poškodzujú moje meno a meno časopisu Dieťa, ktorého som  vydavateľkou. Konajú tak evidentne v snahe o diskreditáciu mesačníka Dieťa v očiach verejnosti. Mesačník Dieťa totiž od marca roku 2013 informuje rodičov otvorene o otázkach povinného očkovania detí a v poslednom čase priniesol dôležité informácie poukazujúce na škodlivosť prídavných látok vo vakcínach,  ktoré sú na Slovensku tabuizované, pričom vo svete sa o nich otvorene informuje na medzinárodných kongresoch (naposledy Medzinárodný kongres o autoimunite v španielskej Granade v máji 2012, kde odznelo 12 prednášok na tému neurotoxicita hliníka vo vakcínach a mesačník Dieťa o tom priniesol informácie v rozhovore s imunológom profesorom Milanom Bucom, ktorý sa kongresu zúčastnil).

V prílohe trestného oznámenia som okrem iného pripojila celý predmetný  materiál „Komu dôverujú neočkujúci rodičia“, v ktorom sa autor vyjadruje k viacerým osobám, občianskym združeniam či internetovým stránkam a jednému internetovému rádiu a medzi nimi aj ku mne ako šéfredaktorke mesačníka Dieťa. O mne uvádza nasledujúce, pričom k môjmu menu  použil vyobrazenie titulnej stránky mesačníka Dieťa:

„Renáta Krausová – Názory radikálov čistí a transformuje do formy, ktorú dokáže prijať aj umiernenejšia verejnosť. Publikuje ich prostredníctvom svojho časopisu Dieťa. Ten ťaží z mena hodnoverného média. Na to, aby mal časopis punc, odbornosť, zneužíva a vytrháva z kontextu názory vedcov, ktorých podporu následne stráca. Antipatie voči všeobecne uznávanej medicíne netají vo verejných diskusiách, vrátane podpory serveru www.badatel.sk.“ V závere tohto materiálu sa autor pýta: „Spýtal sa ale niekedy niekto na finančné prepojenia týchto ľudí?“

Týmito ničím nepodloženými tvrdeniami autor hrubo poškodzuje moje meno a dobré meno mesačníka Dieťa, preto som podala trestné oznámenie. Predmetná správa vytvorená autorom vystupujúcim pod menom Jozef Magal sa šíri po internete, uviedol ju 23. 9. 2013 na svojich stránkach aj denník SME. Z uvedenej správy by mohli ľudia nadobudnúť dojem, že mesačník Dieťa sa spája s extrémistickými skupinami. Správa uvádza slovné spojenia ako navádzanie na homofóbiu, propagátori krvavej revolúcie, radikáli, neonacisti, popierači holokaustu. Správa uvádza väzby na Slovenskú pospolitosť, s ktorou mesačník Dieťa nikdy nemal nič spoločné.  V správe sa uvádza konštatovanie: „Za popieranie vedy, na rozdiel od rasistických vyjadrení, nikoho z nich nepošlú do basy.“ V závere správy autor uvádza ničím nepodloženú a absolútne nepravdivú domnienku: „Spýtal sa ale niekedy niekto na finančné prepojenie TÝCHTO ľudí?“ Ja, ako fyzická osoba a šéfredaktorka a vydavateľka mesačníka Dieťa sa prudko dištancujem od všetkých týchto klamlivých tvrdení, ktoré sa vedú zámerne s cieľom poškodiť dobré meno. Považujem za neprípustné a trestné, keď niekto vyslovuje absolútne nepravdivé domnienky o mojich finančných prepojeniach či prepojeniach mesačníka Dieťa na akékoľvek skupiny ľudí, či jednotlivcov, ktorí sa zaoberajú témou očkovania a slobody v očkovaní  na Slovensku. Žiadne také prepojenia neexistujú. Rovnako za neprípustné považujem, že autor nabáda čitateľov tejto správy, aby sa zaoberali myšlienkou, že by bolo treba dotknuté osoby „poslať do basy“, pretože popierajú vedu v súvislosti s očkovaním. Nie je to pravda, mesačník Dieťa koná v súlade so zákonom a dobrými mravmi, prináša informácie od odborníkov, aj od vedcov, ktorí upozorňujú na nové vedecké závery, ktoré jasne deklarujú, že prídavné látky vo vakcínach nie sú bez rizika (všetky časopisy, v ktorých sa Dieťa venuje očkovaniu z oboch pohľadov – vyzdvihujúcich očkovanie aj upozorňujúcich na riziká očkovania som doložila k trestnému oznámeniu ako dokumentáciu).

Podrobnejšie skutočnosti uvedené v trestnom oznámení nebudem  zverejňovať. Uvádzam len stručnú informáciu, aby bola verejnosť v obraze.

Ing. Renáta Krausová, šéfredaktorka mesačníka Dieťa

3 komentáre k “Mesačník Dieťa podal trestné oznámenie v súvislosti s pamfletom „Komu dôverujú neočkujúci rodičia“”

  1. nas syn nie je zaočkovaný vobec, ma 3 roky, 2 x od narodenia bol nachladnutý, inak zdravy, veselý, radšej sa vysťahujem z tejto krajiny, než by som mu mal dať pichať bohvieake svinstvo,aj ked smrť po očkovaní je len zriedkavy sprievodný jav. Waldemar Matuška- po očkovaní mu umreli obe dcery.takže tak.

    Odpovedať
  2. Máte pravdu. Zatiaľ bohužiaľ nie je ažtak veľa rodičov u nás, ktorým sa podarilo vyhnúť tlaku systému a neočkovať. Ale tí, ktorí sú, majú veľmi dobré skúsenosti. Počul som opakovane príbeh, že sú to najzdravšie deti v kolektíve.

    Odpovedať
  3. Ja mám jedno dieťa očkované, ďaľšie dve sú bez očkovaní, tie neočkované sú spokojné, veselé, šťastné, zdravé – ak sú choré, veľmi ľahúčko si ich organizmus pomôže s chorobou. Najstaršie dieťa je často choré, dlho sa vlečú jeho choroby a má následky po očkovaní. Je veľmi nespokojné.

    Odpovedať

Vložiť komentár