Internet marketing – alebo ako získať finančnú slobodu

Internet Marketing ako východisko pre vyriešenie finančného nedostatku a závislosti na zamestnaneckom pomere

InternetV priebehu posledných desiatich rokov neustále viac a viac ľudí získava pomocou internetu čiastočný alebo plnohodnotný finančný príjem. V súčasnosti sa odhaduje počet ľudí venujúcich sa internet marketingu na viac ako milión. Internet marketing zmenil k lepšiemu životy mnohých ľudí, a to z finančného  aj osobného hľadiska, pretože im pomohol zmeniť svoj život.

Svet internetového marketingu som náhodou objavil v máji 2009. Na Slovensku sa pod týmto pojmom chápe niečo iné a stotožňuje sa s ponukou niekoľkých firiem, ktoré ponúkajú optimalizáciu stránok pre vyhľadávače a AdWords reklamné kampane. V skutočnosti je to obrovský svet so svojimi vlastnými pravidlami, desiatkami rôznych metód získavania príjmu a vzrušujúcimi možnosťami.

Som presvedčený, že človek by sa mal spoliehať na seba a nečakať, že sa na staré kolená o neho niekto postará. V duchu Roberta T. Kiyosakiho hľadám okrem osobnej aj finačnú slobodu.

Internet marketing ako cesta k finančnej slobode

Príjem pomocou internet marketingu považujem za jedno z najvýhodnejších povolaní, ak človek hľadá finančnú slobodu. Prináša zároveň slobodu pohybu a výberu miesta pre život, pretože internet je dostupný už skoro na celom svete. Ak máme so sebou notebook alebo pripojenie v internetovej kaviarni, sme stále vo svojej firme, aj keby sme boli na druhom konci sveta. Napríklad môj prvý učiteľ, kanaďan Chris Rempel žije spolu so svojou priateľkou každý rok v inej krajine a jeho ročný príjem je niekoľko stotisíc dolárov.

Obrovskou výhodou internet marketingu je to, že zarábame aj keď spíme alebo keď trávime čas so svojou rodinou. Oslobodenie sa od zamestnaneckého pomeru, v ktorom predávame svoj čas za konštantnú hodnotu niekomu inému sa stáva cieľom pre stále väčší počet ľudí vo svete. Sloboda osobnosti je západná hodnota a prinášajú ju aj západné spoločnosti. Preto neprekvapuje, že najviac ľudí zaoberajúcich sa internet marketingom je v USA, Kanade, Austrálii, Nemecku, Francúzsku. Ale už aj Singapur, Rusko, Rumunsko a India objavujú jeho silu a mnohí známi internet marketeri už pochádzajú aj z týchto krajín.

Nezávislý pracovníkNa celom svete si už ľudia začínajú uvedomovať, že je možné pracovať menej, mať viac voľného času a pritom stále mať dostatok zdrojov na život, že ich stabilný zamestnanecký príjem sa dá nahradiť. Tí, ktorí nepoznajú internet marketing, ešte stále neveria, že je možné nahradiť svoj príjem zo zamestnania príjmom z internetu. Myslia si, že len internetoví experti a počítačoví odborníci môžu byť úspešní online. Ale skutočnosťou je, že pri správnom tréningu a podpore každý môže dosiahnuť úspech na internete, len treba sa správne zorientovať, zvoliť si vhodnú metódu a byť vytrvalý. Ak to urobí, ktokoľvek je schopný zarábať peniaze na internete a postupne pracovať menej a menej.

Mýty o internet marketingu

Je veľa mýtov, ktoré hovoria, že hneď od začiatku sa dá na internete zarábať veľa peňazí a bez akejkoľvek námahy. Je veľa programov, ktoré vám to sľubujú, ale je to lož. Čokoľvek, čo zneje príliš dobre na to, aby to bola pravda, ňou väčšinou aj nie je. Internet marketing môže od nás vyžadovať na začiatku skutočne veľa času a práce. Ale keď už vybudujeme svoj biznis, stačí keď sa mu venujeme len 1- 2 hodiny denne. Keď už dosiahneme tento stav, môžeme sa tešiť z príjmov, ktoré nám internet marketing poskytuje, pretože nám zabezpečí viac času a finančnú slobodu.

Ľudia, ktorí rozbehli úspešné podnikanie na internete majú oveľa viac času na svoju rodinu a priateľov, ich životný štýl sa dramaticky mení. Voľný čas im umožní ľahšie sa starať o svoju domácnosť, venovať viac času svojim deťom a partnerovi, majú viac času na svoje záľuby, znižuje sa ich životný stres a celkovo sa vylepšuje ich životný štýl.

Internet marketing dokáže zmeniť životy ľudí k lepšiemu, a tým priťahuje veľa ľudí, ktorí začínajú zarábať online. Pravidelným úsilím, vierou a zvolením si správnej metódy je naozaj možné aj pre obyčajných ľudí zarobiť si veľmi dobré peniaze a využívať všetky pozitívne aspekty, ktoré internet marketing prináša.

Foto: pixabay.com

 

Vložiť komentár